Uczelnie i instytucje

Zgłoszenia studentek uczelni technicznych do programu podnoszącego kwalifikacje - do 8 marca

Fot. Mat. prasowe organizatorów
Fot. Mat. prasowe organizatorów

Podniesienie kwalifikacji wśród studentek uczelni technicznych zakłada program firmy Siemens "Inżynierki 4.0". Dzięki niemu kobiety mają zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 8 marca.

Na 30 wybranych studentek, które wezmą udział w programie, czekają warsztaty prowadzone przez członków zarządu firmy Siemens oraz ekspertów z zakresu technologii przemysłowej. Tematyka zajęć obejmować będzie zarówno wiedzę specjalistyczną z zakresu Industry 4.0, jak i dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy.

Program skierowany jest do studentek polskich uczelni technicznych, które planują związać swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Jego głównym założeniem jest zwiększanie kompetencji cyfrowych młodych kobiet w obszarze Industry 4.0 oraz uświadomienie studentkom mnogości dostępnych dla nich ścieżek zawodowych. Uczestniczki otrzymają solidną dawkę wiedzy praktycznej i merytorycznej, a także możliwość budowania relacji biznesowych - czytamy w komunikacie organizatorów przesłanym mediom.

"Świat, w którym młode inżynierki rozpoczynają dziś swoją karierę zawodową, jest światem potencjalnie nieograniczonych możliwości. Postęp technologiczny w ramach Industry 4.0 sprawia, że nieustannie powstają nowe zawody, o których jeszcze niedawno nie byliśmy w stanie nawet pomyśleć" – mówi cytowana w informacji prezeska Siemens Polska Dominika Bettman.

Według raportu Komisji Europejskiej „Women in digital age” większy udział kobiet w branży technologicznej wpłynąłby pozytywnie na rozwój gospodarczy i wzrost PKB w krajach UE. Obecnie na 1000 absolwentek uczelni wyższych 6 wybiera pracę związaną z nowymi technologiami. Jednocześnie rynek zmaga się z problemem niedoboru kadry inżynierskiej, wobec czego przed kobietami pojawia się doskonała okazja do zmiany status quo.

Program „Inżynierki 4.0” ma na celu wspieranie wprowadzania większej liczby kobiet do przedsiębiorstw technologicznych o charakterze innowacyjnym oraz uwolnienie ich potencjału.

Dyrektor ds. marketingu branż przemysłowych w Siemens Cezary Mychlewicz dodaje, że na rynku pracy cenione są osoby wszechstronne, które są w stanie dostosować się do szybko zachodzących zmian. "Nie wystarczy być tylko specjalistą w danej dziedzinie. Potrzebne są nowe kompetencje, umiejętności miękkie, które umożliwią wychodzenie poza schematy i sprawne funkcjonowanie w tej dynamicznej rzeczywistości. Te właśnie umiejętności chcemy przekazać młodym inżynierkom" - podkreśla.

To trzecia edycja programu "Inżynierki 4.0". Studentki mogą wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w kolejnej jego odsłonie do 8 marca br. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.siemens.pl/inzynierki40.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 15.09.2024. PAP/Michał Meissner

    Szczecin/ Studenci z regionów objętych powodzią mogą zamieszkać w akademikach US

  • 17.09.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (2L), rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak (3P) i prorektor Uniwersytetu Warszawskiego ds. rozwoju prof. dr hab. Ewa Krogulec (P) podczas otwarcia Domu Studenta nr 7 Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Sulimy 4 na warszawskim Służewie. PAP/Rafał Guz

    Warszawa/ Uniwersytet Warszawski otworzył nowy akademik

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera