
Uniwersytet Śląski w Katowicach został uhonorowany nagrodą Global Leadership Award przyznaną przez sieć prawniczą Climate Law and Governance Initiative w uznaniu za znakomitą organizację globalnej konferencji prawniczej Climate Law and Governance Day 2018.
Poinformował o tym w poniedziałek rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.
Konferencja odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego podczas ubiegłorocznej edycji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, a wyróżnienie przedstawiciele katowickiej uczelni odebrali właśnie podczas kolejnej edycji tego wydarzenia w Madrycie.
Wyróżnienie wręczyli: sekretarz wykonawcza Climate Law and Governance Initiative i profesor w Cambridge University prof. dr Marie Claire Cordonier Segger oraz dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Autonomicznego w Madrycie Ricardo Alonso Garcia.
W imieniu Uniwersytetu Śląskiego nagrodę odebrali: prorektor UŚ ds. współpracy międzynarodowej i krajowej, prawnik dr hab. Tomasz Pietrzykowski oraz adwokat mgr Magdalena Stryja reprezentująca Wydział Prawa i Administracji UŚ, jak również Naczelną Radę Adwokacką oraz Center for International Sustainable Development Law.
Global Leadreship Award przyznana Uniwersytetowi Śląskiemu jest wyrazem uznania dla uczelni uczestniczącej w międzynarodowych dyskusjach na temat zagrożeń będących skutkiem globalnych zmian klimatycznych oraz zaangażowania w działania związane z ekologią i prawną ochroną zwierząt.
Jak zaznaczył Jacek Szymik-Kozaczko, nagroda jest również formą docenienia instytucji, z którymi śląska Alma Mater stale współpracuje, i które wsparły organizację ubiegłorocznej konferencji Climate Law and Governance Day 2018: Naczelnej Rady Adwokackiej, Okręgowej Izby Adwokackiej, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Tramwajów Śląskich SA. (PAP)
autorka: Anna Gumułka
lun/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.