Lubuskie/ X Targi Edukacji i Pracy w Collegium Polonicum w Słubicach

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W środę, 13 listopada, w Collegium Polonicum w Słubicach (Lubuskie) odbędą się jubileuszowe X Targi Edukacji i Pracy pt. "Edukacja-praca-kariera bez granic". W ich trakcie będzie okazja do spotkania się z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi i przedstawicielami firm.

Jak poinformowała Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum w Słubicach, wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży z regionu, dla której ofertę przedstawi w tym roku około 50 wystawców z Polski i z Niemiec.

Dodała, że targi skierowane są do osób kończących naukę w różnych typach szkół, planujących swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy osób wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy z rynku polskiego i niemieckiego.

W ramach targów odbywają się również warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego, języka polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum.

Z kolei uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego przygotowali z wychowawcami warsztaty dla uczniów klas ósmych, m.in. biologiczno-chemiczne oraz z komunikacji, udzielania pierwszej pomocy i z robotyki.

Organizatorami targów są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp., Fundacja Dobro Kultury, IB Internationaler Bund oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. 

PAP - Nauka w Polsce, Marcin Rynkiewicz

mmd/ mkr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera