Jak ograniczać szkody w środowisku przyrodniczym, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza? Nad systemowymi rozwiązaniami pozwalającymi na praktyczną ochronę przyrody pracują naukowcy z pięciu uczelni oraz eksperci z instytucji zajmujących się ochroną środowiska, gospodarką wodną i leśną.
Konferencja naukowo-warsztatowa "Ochrona przyrody, powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów" odbędzie się w Zakopanem i potrwa od 10 do 12 czerwca.
Naukowcy i popraktycy dzielą się wiedzą z zakresu ochrony przyrody. Pracują nad rozwiązaniami prawnymi i organizacyjnymi, które pozwolą ograniczyć szkody w środowisku naturalnym. Eksperci omówią działania zapobiegające negatywnemu oddziaływaniu na środowisko. Dyskutują nad właściwymi sposobami promowanie ochrony, gospodarki i planowania krajobrazu.
Konferencja została przygotowana przez Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska we współpracy z jednostkami naukowymi: Akademią Pomorską w Słupsku, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Współorganizatorami są ponadto Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.
Podsumowaniem konferencji będzie elektroniczna publikacja poświęcona prawnym aspektom zapobiegania i naprawy szkód w środowisku, ochronie powierzchni ziemi, wód, gatunków chronionych i chronionych siedlisk przyrodniczych.
Więcej na temat programu można znaleźć na stronie:
http://konferencja-czerwiec2019.gdos.gov.pl/userfiles/file/Program-konferencji.pdf
PAP - Nauka w Polsce
kol/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.