Nauka dla Społeczeństwa

06.07.2022
PL EN
29.05.2019 aktualizacja 29.05.2019

Poznań/ Stypendia dla podejmujących studia laureatów i finalistów olimpiad

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 20 czerwca planujący studiować w Poznaniu laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych mogą składać wnioski o stypendia. Wystarczy deklaracja o chęci studiowania na poznańskiej uczelni od października 2019 r.

Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów olimpiad przyznawane są na jeden rok akademicki. Kandydaci, którzy je otrzymają, uzyskują tytuł Stypendysty Miasta Poznania.

"Osoby te dzięki swoim osiągnięciom będą sławić imię nie tylko swojej uczelni, ale też Miasta Poznania. Tym samym staną się ambasadorami marki +Akademicki Poznań" – wskazał magistrat.

Wnioski o stypendium na rok akademicki 2019/2020 mogą składać laureaci i finaliści olimpiad: artystycznej, biologicznej, chemicznej, filozoficznej, fizycznej, geograficznej, historycznej, informatycznej, języka angielskiego, białoruskiego, francuskiego, hiszpańskiego, łacińskiego, niemieckiego, rosyjskiego, literatury i języka polskiego, matematycznej oraz wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.

Urząd Miasta Poznania przypomniał, że aby wziąć udział w konkursie, wystarczy deklaracja podjęcia studiów na poznańskiej uczelni od października 2019 r.

Termin składania wniosków mija 20 czerwca. Zgłoszenia można przesłać pocztą na adres Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP lub złożyć osobiście w biurze podawczym Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim.

Stypendia Miasta Poznania w tym roku zostaną przyznane 12. raz. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022