
Wspólne projekty planują realizować Narodowy Instytut Leków (NIL) wraz z Uczelnią Łazarskiego w ramach powołanego Centrum Naukowego. O podpisaniu umowy szkoła wyższa poinformowała w środę.
Celem jest wspólne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych programach badawczych, a także współdziałanie w zakresie kształcenia studentów na kierunku lekarskim Uczelni Łazarskiego. Ma być to możliwe dzięki stworzeniu silnego ośrodka interdyscyplinarnego rozwijającego działalność naukową.
"Planujemy realizować wspólne projekty naukowe, które pozwolą rozwijać się kadrze obu naszych instytucji. Jesteśmy też przekonani, że współpraca ta przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia na kierunku lekarskim, gdyż przedmiotów teoretycznych będą nauczać naukowcy, którzy na co dzień tę teorię stosują m.in. w pracy badawczej w NIL" - mówi rektor Uczelni Łazarskiego, prof. Krystyna Iglicka-Okólska. Podkreśliła, że priorytetem dla kierowanej przez nią szkoły wyższej jest "praktyczne kształcenie", a podpisana umowa będzie w tym zadaniu pomocna.
Sygnatariusze umowy mają również w planach rozwijanie działalności eksperckiej w zakresie nauk medycznych, farmaceutycznych oraz zdrowia publicznego, jak również wsparcie merytoryczne w procesie legislacyjnym polityki lekowej kraju - poinformował dyrektor NIL, Piotr Fiedor.
Wcześniej Uczelnia Łazarskiego nawiązała współpracę z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie w ramach uruchamiania od roku akademickiego 2017/18 studiów na kierunku lekarskim. Do tej pory ta szkoła wyższa koncentrowała się na innych obszarach dotyczących sektora ochrony zdrowia, m.in. w dziedzinie prawa medycznego, zmian demograficznych, zarządzania ochroną zdrowia i komunikacji medycznej.
PAP - Nauka w Polsce
szz/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.