Wrześniowe warsztaty dla naukowców aplikujących o granty ERC

Badacze, którzy chcą aplikować o prestiżowe granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), mogą we wrześniu wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Polską Akademię Nauk oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Warsztaty skierowane do obecnych i przyszłych liderów naukowych. Odbędą się 19 września w MIBMiK. Zgłoszenia trwają do 9 września.

W latach 2007-2013 (7. Program Ramowy) do Polski trafiło jedynie 14 z 4322 grantów przyznanych przez ERC. Po dwóch latach realizacji programu Horyzont 2020 sytuacja nie przedstawia się korzystniej – polskie jednostki naukowe otrzymały zaledwie 7 z niemal 2000 przyznanych grantów ERC. Utrzymanie takich wyników oznaczałoby, że do końca realizacji H2020 Polska uzyska finansowanie około 20 projektów, czyli mniej niż 0,3 proc. wszystkich grantów przyznanych przez ERC.

Odpowiedzią na ten problem mają być warsztaty, podczas których laureaci i ewaluatorzy grantów ERC podzielą się swoimi doświadczeniami. Pierwsza część spotkania będzie się składać z wykładów ekspertów i dyskusji. W drugiej części wybrane osoby będą mogły omówić swoje pomysły badawcze podczas dwugodzinnej sesji konsultacji indywidualnych z zaproszonymi ekspertami. Uzyskają również wskazówki dotyczące formalno-prawnych aspektów przygotowania projektów ERC.

Warsztaty poprowadzą m.in. prof. Agnieszka Zalewska, prof. Tomasz Dietl, prof. Janusz Bujnicki czy prof. Francesca Cutruzzola.

Udział w warsztatach jest płatny (50 zł + 23 proc. VAT - udział w warsztatach + catering). Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Szczegóły na stronie PAN http://informacje.pan.pl/index.php/serwis-media/1041-byc-trzecim-czyli-kolejne-warsztaty-erc-w-pan

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera