Uczelnie i instytucje

Politechnika Łódzka dobrym pracodawcą

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Warunki pracy stymulujące rozwój kariery naukowej oferuje swoim pracownikom Politechnika Łódzka. Potwierdzeniem tego jest prestiżowe logo "HR Excellence in Research", jakie nadała uczelni Komisja Europejska.

Komisja Europejska doceniła przyjętą przez Politechnikę Łódzką strategię i planowane działania w zakresie tzw. zasobów ludzkich. Podkreślono zaangażowanie uczelni w proces ciągłego rozwoju zawodowego jej pracowników, zgodny z zapisami Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

"Logo +HR Excellence in Research+ niesie ze sobą międzynarodowe korzyści. Jest to przede wszystkim potwierdzenie (...) faktu, że Politechnika Łódzka jest atrakcyjnym środowiskiem pracy dla naukowców, również z zagranicy. Uczelnia zyskuje większą rozpoznawalność w europejskim obszarze badawczym, większą atrakcyjność jako partner w międzynarodowych projektach, dzięki dodatkowym punktom uzyskiwanym przy składaniu wniosków o środki z ogólnoeuropejskiego programu Horyzont 2020" - mówi rektor uczelni prof. Stanisław Bielecki.

Jak zapowiedziało MNiSW, logo będzie także uwzględnianie na szczeblu krajowym przy parametryzacji jednostek naukowych, akredytacjach oraz w konkursach ogłaszanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki.

Obecnie certyfikat posiada jedynie 17 polskich jednostek naukowych, w tym - zaledwie trzy uczelnie (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Gdański). Politechnika Łódzka jest pierwszą uczelnią techniczną w kraju, która ma prawo posługiwać się logo "HR Excellence in Research".

Informacje o tym, jak uzyskać logo dostępne są na stronie http://www.euraxess.pl/

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Metropolia przeznaczyła 2,5 mln zł na 64 projekty swoich uczelni

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera