Maraton programistyczny ESA w Warszawie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Miłośnicy kosmicznych technologii, programiści, inżynierowie mogą zgłaszać się do udziału w programistycznym maratonie #ActInSpace, który 20 i 21 maja odbędzie się na Politechnice Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest m.in. Europejska Agencja Kosmiczna.

Hackathon to trwający całą dobę maraton ciągłego projektowania i prototypowania produktów oraz rozwiązań dla biznesu kosmicznego. Inicjatorem przedsięwzięcia o nazwie #ActInSpace są Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES).

Uczestnicy, którzy wezmą udział w warszawskim hackathonie, będą rywalizowali z uczestnikami tego samego wydarzenia w 27 różnych miastach Europy. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 20 maja w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i potrwa do soboty 21 maja.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby, które chcą wziąć w nim udział mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony: http://www.actinspace.org/en/inscription

Hackathon #ActInSpaceWarsaw organizuje firma Kapitech, we współpracy z Astri, Airbus DS, Wydziałem Geodezji i Kartografii PW, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii - CEZAMAT, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, Stowarzyszeniem Studentów BEST, pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz patronatem medialnym portalu Kosmonauta.net.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: luty to wyjątkowy miesiąc na obserwację planet

  • Fot. materiały prasowe CBK PAN

    Instrumenty współtworzone przez polskich naukowców zbadają ziemską magnetosferę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera