Prof. Kacprzyk nowym członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Prof. Janusz Kacprzyk, związany z Instytutem Badań Systemowych PAN w Warszawie został nowym członkiem EASA (European Academy of Sciences and Arts). To jedna z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych i artystycznych w Europie.

O wyborze prof. Kasprzyka poinformowano na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Akademii jest wspieranie ogólnoeuropejskiej twórczości naukowej i artystycznej. Wśród kilkuset członków, oprócz uczonych i artystów z Europy, jest też wiele wybitnych postaci z innych regionów świata. W Akademii zasiada m.in. 29 laureatów Nagrody Nobla.

Prof. Kacprzyk zajmuje się m.in. problemami związanymi z logiką, sieciami neuronowymi oraz programowaniem ewolucyjnym. Za swoje osiągnięcia w 2005 i w 2007 r. otrzymał m.in. Pioneer Award przyznawaną przez IEEE Computational Intelligence Society.

Prof. Kacprzyk dołączył do grona polskich członków Akademii. Oprócz niego znaleźli się w niej również m.in. Jerzy Buzek, Krzysztof Penderecki, Andrzej Zoll i Jerzy Woźnicki. W 2015 r. wiceprezesem EASA został prof. Michał Kleiber, były prezes PAN.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Swieżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

  • Siedziba główna Open AI w San Francisco, Kalifornia (USA) - widok z okna. EPA/JOHN G. MABANGLO

    Polak głównym naukowcem w OpenAI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera