Czerwone Róże dla pomorskich studentów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studentka Gabrielle Karpinsky, koło naukowe The English Division Pediatric Oncology Scientific Circle oraz organizatorzy konferencji naukowych na pokładzie STS Pogoria to tegoroczni laureaci konkursu Czerwonej Róży 2015.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wyróżniających się studentów i kół naukowych Pomorza. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. Wyniki tegorocznego konkursu ogłoszono w niedzielę w Dworze Artusa w Gdańsku.

W kategorii "Najlepszy student" wygrała Gabrielle Karpinsky - studentka VI roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na swoim koncie ma m.in. nagrodę dla najlepszego studenta zagranicznego w Polsce w kategorii studiów magisterskich w międzynarodowym konkursie INTERSTUDENT 2014. Jest współautorką sześciu artykułów naukowych i autorką lub współautorką dwunastu naukowych projektów badawczych z dziedziny onkologii dziecięcej. Trzy z prac uzyskały wyróżnienia na International Student Scientific Conferences w latach 2014 i 2015. Kieruje Oddziałem Gdańskim Międzynarodowego Bractwa Medycznego Phi Delta Epsilon przy GUMed. W nagrodę otrzymała samochód osobowy Volkswagen up!.

W kategorii Najlepsze Koło Naukowe Pomorza zwyciężyło The English Division Pediatric Oncology Scientific Circle, również z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na swoją działalność otrzymało 12 tysięcy złotych.

W kategorii „Wychowanie Morskie Studentów” nagrodzono konferencje naukowe na pokładzie STS Pogoria. Nagrodę w wysokości 10 tys. zł przekazano w tej kategorii polskim uczelniom akademickim reprezentowanym przez Politechnikę Warszawską. Nagrodzony projekt to cykl 10 ogólnopolskich konferencji o nazwie „Problemy naukowo-techniczne w wyczynowym sporcie żeglarskim”.

Organizujące konkurs Stowarzyszenie Czerwonej Róży wywodzi się ze studenckiego Klubu Studentów Wybrzeża "Żak", który powstał w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom i politologom. Po pewnym czasie konkurs zniknął. Został reaktywowany w 1999 roku.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera