Trwa rejestracja na debatę o roli nauki w budowaniu innowacyjnego społeczeństwa

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Jak budować pomosty między nauką i gospodarką, jak nauka i szkolnictwo wyższe wpływają na otoczenie społeczno-gospodarcze, odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy debaty: "Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa". Odbędzie się ona 26 lutego w Warszawie.

Spotkanie organizują: Fundacja Teraz Polska, Akademia Młodych Uczonych PAN oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej. Jednym z patronów medialnych spotkania jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

"Ideą debaty jest wymiana poglądów na temat stanu nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce w aspekcie oddziaływania z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Poszukamy punktów zbieżnych i możliwości zbudowania pomostów łączących naukę i gospodarkę. Być może następne pokolenie naukowców zrealizują takie zbliżenie w praktyce" - informują organizatorzy.

W spotkaniu udział wezmą m.in.: prof. Janusz M. Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, prof. Andrzej Dziembowski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, prof. Michał Kleiber prezes Polskiej Akademii Nauk, Dariusz Kołoda z Uniwersytetu Warszawskiego, uczestnik programów Broker Innowacji i Top 500 Innovators, dr hab. Roman Szewczyk z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w konferencji, mogą się zarejestrować za pośrednictwem  strony internetowej. 

Debaty „Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa” jest organizowana w ramach cyklu Polskie Puzzle. Rozpocznie się o godz. 11.00, 26 lutego w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 25.11.2024. Prof. Henryk Skarżyński. PAP/Paweł Supernak

    Prof. Skarżyński: musimy pokazać osiągnięcia naukowe politykom i społeczeństwu

  • 13.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek na konferencji EU Innovation Journey'25, w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Minister Kulasek: UE ma zasoby, by być liderem innowacji

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera