W lutym "Kopernik" zdradza sekrety randkowania

Fot. PAP/ Tomasz Gzell 25.09.2012
Fot. PAP/ Tomasz Gzell 25.09.2012

Wiele zadziwiających faktów dotyczących uczuć, emocji, związków poznają w lutym zwiedzający Centrum Nauki Kopernik. Najwięcej atrakcji przewidziano dla zakochanych oczywiście 14 lutego, w Walentynki.

W lutym CNK będzie jednym z ciekawszych miejsc w stolicy, gdzie można udać się na randkę. Dla zakochanych przygotowano np. miłosną ścieżkę zwiedzania. Specjalnie na potrzeby par spośród eksponatów CNK wybrano te, przy których można eksperymentować we dwójkę. Można tam np. ułożyć miłosny sonet, stracić poczucie czasu, czy unieść się nad ziemią.

Poza tym w \"Koperniku\" można się też przekonać o tym, że również w mikroświecie nieobce są zaloty. \"Pająki potrafią odtańczyć skomplikowany układ choreograficzny przed swoją wybranką, a muszki z gatunku Rhamphomyia tarsata czarują partnerów zgrabnymi, owłosionymi nogami\" - opowiada rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik, Katarzyna Nowicka. Zapewnia, że warto zajrzeć na wystawę \"Mikroświat\" i poznać życie organizmów niewidocznych gołym okiem.

W lutym zakochani będą mogli również spróbować wspólnie stawić czoła zadaniom w Majsterni. Tu pary nie tylko będą mogły wykonać doświadczenia inżynieryjne, konstrukcyjne czy logiczne, ale także przetestować, jak wspólnie im się rozwiązuje problemy.

O miłości będzie także mowa podczas lutowego \"Wieczoru dla dorosłych\". Zwiedzający posłuchają wtedy m.in. o całowaniu, na które statystycznie poświęca się ponad 20 tys. minut w życiu. Poza tym na romantyczne chwile pod gwiazdami zaprasza również planetarium Niebo Kopernika.

Najwięcej atrakcji przewidziano jednak w Walentynki, 14 lutego. Na wystawie \"Mikroświat\" będzie można się dowiedzieć o dziwnych zwyczajach i rytuałach godowych najmniejszych zwierząt. Po południu gościem w Koperniku będzie Miles Barton - producent znanych i lubianych filmów przyrodniczych Davida Attenborough. Barton opowie o miłości w świecie zwierząt dużych i małych. Historie zilustruje krótkimi filmami z cyklu “Wielki krąg życia”, który od początku lutego emituje BBC Earth. Przy okazji będzie można poznać tajniki filmowania życia zwierząt. Spotkanie z Milesem Bartonem rozpoczyna się o godz. 17.30. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Tego samego dnia w Niebie Kopernika odbędzie się z kolei pokaz dla zakochanych, podczas którego będzie można poznać najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej. \"Dowiecie się, dlaczego w kosmosie single są w mniejszości i zrozumiecie, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy także, gdzie w Układzie Słonecznym można znaleźć serca\" - zapewnia rzeczniczka CNK. W planetarium planowany jest także koncert na fortepian i gitarę w wykonaniu Ryszarda Alzina i Grzegorza Mańkowskiego. Usłyszeć będzie można m.in. utwory Manuela Marii Poncego, George’a Crumba, Hectora Villa-Lobosa i Ryszarda Alzina, którym towarzyszyć będą wizualizacje kosmosu na kopule planetarium.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Kraków, 21.06.2024. Prezes Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN Alicja Harackiewicz podczas gali otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. PAP/Art Service

    Prezeska SPIN: centra nauki to żaden naukowy plac zabaw

  • Fot. materiały prasowe

    Centrum Modelowania Meteorologicznego: najbardziej zrozumiała pogoda pod słońcem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera