Uczelnie i instytucje

Wsparcie biznesowe dla uczestników Imagine Cup

Fot. Fotolia / Pedro Salaverria
Fot. Fotolia / Pedro Salaverria

Dodatkową szansę biznesowego wsparcia swoich projektów otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup. To jeden z największych na świecie konkursów, w których zmagają się studenci - autorzy innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących nowe technologie.

W tegorocznej edycji konkursu - organizowanego przez firmę Microsoft - wszystkie drużyny będą miały możliwość wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu opracowania kompleksowej strategii komercjalizacji projektu. Najbardziej zaangażowane zespoły otrzymają propozycję wsparcia kapitałowego projektu, a tym samym ułatwienie realizacji marzeń o własnym start-upie.

„Polscy studenci od wielu lat odnoszą niesamowite sukcesy w konkursie Imagine Cup. Jestem przekonana, że dzięki nowemu programowi wsparcia biznesowego rozwiązania zgłoszone do Imagine Cup staną się innowacyjnymi start-upami, a w niedalekiej przyszłości odniosą ogromny sukces rynkowy” – powiedziała manager ds. programów akademickich w polskim oddziale Microsoft, Agata Dudar.

Program wsparcia będzie realizowany przy współpracy z Zernike Meta Ventures. To fundusz wchodzący w skład europejskiej grupy kapitałowej Meta Group, specjalizującej się w doradztwie w zakresie komercjalizacji biznesu oraz finansowaniu projektów typu start-up.

Nadzór operacyjny nad programem obejmą: Jacek Błoński – partner zarządzający Zernike Meta Ventures, związany od wielu lat z branżą venture capital i aniołów biznesu – oraz Marcin Franc – wieloletni partner Microsoft, przedsiębiorca z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem w branży IT.

„Od zawsze traktowałem rozwój szeroko pojętego software’u jako proces twórczy, a konkurs Microsoft Imagine Cup jest bez wątpienia jedną z lepszych inicjatyw, dzięki której młodzi artyści mogą zaprezentować tworzone przez siebie +dzieła+. Niejednokrotnie prezentowane przez nich projekty to gotowe pomysły na własny biznes, a dzięki naszemu programowi akceleracji staną się innowacyjnymi start-upami, konkurencyjnymi zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym” – podkreśla Marcin Franc.

W Polsce uczestnicy rywalizować będą najpierw w finałach krajowych, a najlepsi - dostaną się do finału światowego. W tym roku drużyny walczą o nagrody m.in. w dziedzinach: projekty społeczne, innowacje, gry, a także Code Hunt.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera