Zespół studentów Uniwersytetu Łódzkiego - jako jedyna drużyna z Polski - walczyć będzie o nagrodę w światowym finale konkursu Imagine Cup w Seattle. Wymyślona przez studentów gra Bandbarian pomaga dbać o kondycję fizyczną.
Studenci z Uniwersytetu Łódzkiego wezmą udział w Finałach konkursu Imagine Cup firmy Microsoft, jako jedyna drużyna z Polski. Poinformowała o tym PAP dr Katarzyna Lubnauer z WMiI UŁ.
W kategorii Gry w finałach weźmie udział 9 zespołów: 4 z Azji, 3 z Europy (Polska, Holandia i Rosja) oraz po 1 z Ameryki i Afryki. We wszystkich 3 kategoriach do Finałów Imagine Cup awansowały 33 zespoły.
Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz Kraśniewski, Piotr Rachubiński z zespołu „Serious English Name” stworzyli projekt Bandbarian i okazali się najlepsi spośród innych polskich drużyn, które zwyciężyły w polskich finałach.
Wymyślona przez nich gra komputerowa Bandbarian motywować ma gracza do dbania o swoją kondycję. Bohater gry - wojownik, aby osiągać kolejne cele w grze, musi stawać się coraz silniejszy. A jest to możliwe wtedy, kiedy gracz ćwiczy wspólnie z wojownikiem. Coraz silniejszy wojownik zdobywa nowe umiejętności, co daje mu przewagę podczas rywalizacji z pozostałymi graczami. Gra śledzi postępy użytkownika poprzez urządzenie śledzące ruch i aktywność fizyczną - w tym przypadku jest to specjalna opaska zakładana przez gracza.
Gra adresowana jest głównie do osób w wieku 13-21 lat, dla których przedstawianie postępów ich aktywności fizycznej w postaci wykresów i diagramów nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące.
„Bandbarian jest grą mającą pomóc rozwiązać problem braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży. Projekt stanowi także rozwiązanie problemu negatywnego wpływu technologii na życie człowieka we współczesnym świecie. Obecnie wielu młodych ludzi nie dba o swoją kondycję fizyczną, co może prowadzić do różnego rodzaju schorzeń związanych z otyłością lub chorobami układu krążenia" - mówią o swoim projekcie twórcy gry.
Imagine Cup, organizowany przez firmę Microsoft, to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W jego dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów. W tym roku zawodnicy rywalizują w trzech kategoriach: Gry, Innowacje i Projekty społeczne.
PAP - Nauka w Polsce
lt/ mki/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.