Podlasie szuka "Technotalentów"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Mieszkańcy Podlasia, którzy zrealizowali lub dopiero planują innowacyjne projekty techniczne, wzornicze lub społeczne mogą wziąć udział w konkursie Technotalent 2014. Na trójkę najlepszych uczniów, studentów i absolwentów czeka po 10 tys. zł.

Konkurs organizują: Fundacja Technotalenty i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Konkurs ma wspierać rozwój zdolnych Podlasian, którzy chcą zaprezentować swoje projekty w jednej z trzech kategorii: Technika, Design i Wyzwania społeczne.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 30 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które wypełniły krótki formularz i udostępniły film lub prezentację swoich projektów.

Mogą to być pomysły, projekty i koncepcje stworzone w ciągu ostatnich trzech lat, ale także te, które uczestniczyły w innych konkursach lub właśnie biorą udział w innych konkursach. Zgłoszenia można przesyłać do 10 października 2014 r. indywidualnie lub zespołowo.

Zgłoszenia przeanalizuje kapituła złożona z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Wyłoni ona pięciu finalistów w każdej z trzech kategorii konkursowych oraz ostatecznych zwycięzców konkursu.

Zwycięzcy otrzymają nagrody główne w wysokości po 10 tys. zł każda. Konkurs umożliwi też zaprezentowanie swojego talentu czołowym przedsiębiorcom z regionu, którzy poszukują utalentowanych osób na miejsca stażu, praktyk, czy pracy w swoich firmach.

Więcej informacji o konkursie oraz szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.technotalenty.pl/konkurs

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera