Nauka dla Społeczeństwa

11.12.2023
PL EN
24.09.2014 aktualizacja 24.09.2014

Podlasie szuka "Technotalentów"

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Mieszkańcy Podlasia, którzy zrealizowali lub dopiero planują innowacyjne projekty techniczne, wzornicze lub społeczne mogą wziąć udział w konkursie Technotalent 2014. Na trójkę najlepszych uczniów, studentów i absolwentów czeka po 10 tys. zł.

Konkurs organizują: Fundacja Technotalenty i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Konkurs ma wspierać rozwój zdolnych Podlasian, którzy chcą zaprezentować swoje projekty w jednej z trzech kategorii: Technika, Design i Wyzwania społeczne.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 30 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które wypełniły krótki formularz i udostępniły film lub prezentację swoich projektów.

Mogą to być pomysły, projekty i koncepcje stworzone w ciągu ostatnich trzech lat, ale także te, które uczestniczyły w innych konkursach lub właśnie biorą udział w innych konkursach. Zgłoszenia można przesyłać do 10 października 2014 r. indywidualnie lub zespołowo.

Zgłoszenia przeanalizuje kapituła złożona z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Wyłoni ona pięciu finalistów w każdej z trzech kategorii konkursowych oraz ostatecznych zwycięzców konkursu.

Zwycięzcy otrzymają nagrody główne w wysokości po 10 tys. zł każda. Konkurs umożliwi też zaprezentowanie swojego talentu czołowym przedsiębiorcom z regionu, którzy poszukują utalentowanych osób na miejsca stażu, praktyk, czy pracy w swoich firmach.

Więcej informacji o konkursie oraz szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.technotalenty.pl/konkurs

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023