Pokazy robotów i dronów podczas VI Dni Nauki i Przemysłu w Gliwicach

Pokazy robotów, dronów, eksperymenty chemiczne i fizyczne, prezentacje w technologii 3D pokazano podczas VI Dni Nauki i Przemysłu w Gliwicach. Przedsięwzięcie to propaguje innowacje technologiczne i naukowe; ma też pomóc w kojarzeniu biznesu z nauką.

Ideą Dnia Nauki i Przemysłu jest prezentacja osiągnięć innowacyjnych firm, ośrodków naukowych i jednostek badawczo-rozwojowych, jego celem jest również upowszechnianie wiedzy o wymyślonych w regionie nowinkach. Imprezę organizuje Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice przy udziale miejscowego samorządu. W szóstej edycji tej imprezy udział wzięło blisko 50 wystawców.

W tym roku po raz drugi oceniono wystawców prezentujących swoje osiągnięcia. W konkursie "Stoisko na medal" zwyciężyła firma E-I-T Tomasz Tomczak, która przybliżała zwiedzającym wiedzę oraz tajniki z dziedziny robotyki i elektroniki, organizując dla zwiedzających m.in. pokazy robotów. Zwycięzcą drugiego konkursu "Koło na medal" zostało Studenckie Koło Naukowe Biomechatroniki Politechniki Śląskiej w Gliwicach - "Biokreatywni". Studenci znani są m.in. z prac naukowych obejmujących badania narządów ruchu, czy wykorzystania wirtualnych technologii w medycynie.

Impreza odbywała się w piątek w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego Technopark Gliwice, który w tym roku świętował 10-lecie powstania. Technopark Gliwice jest placówką, która ma na celu wspieranie innowacyjności oraz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Utworzył ją samorząd Gliwic razem z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Politechniką Śląską.

Patronat honorowy nad Dniem Nauki i Przemysłu sprawowały m.in. ministerstwa nauki i gospodarki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Główny Instytut Górnictwa. Patronat medialny miały m.in. Radio Katowice, Telewizja Katowice i Polska Agencja Prasowa.(PAP)

ktp/ je/ gma/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kłosiński: gry komputerowe mogą podnosić świadomość ekologiczną

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/Wspólna inicjatywa politechniki i WSSE

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera