W maju I Sympozjum Młodych Egiptologów

Fot. S. Zdziebłowski
Fot. S. Zdziebłowski

Do 13 kwietnia można zgłosić chęć wygłoszenia referatu na I Sympozjum Młodych Egiptologów, które odbędzie się 8-9 maja we Wrocławiu. Wydarzenie otwiera coroczny cykl spotkań studentów i doktorantów z całej Polski, których zainteresowania badawcze dotyczą starożytnego Egiptu.

Sympozjum jest kontynuacją tradycji i idei Konferencji Studentów Archeologii Starożytnego Egiptu (KSASE). Sympozjum egiptologiczne nie ma tematu przewodniego. Ma to pozwolić młodym badaczom na prezentowanie swoich tematów badawczych i rezultatów własnych studiów dotyczących cywilizacji egipskiej.

Zaproszenie do udziału w konferencji kierowane jest do studentów oraz doktorantów różnych kierunków, w tym archeologii, egiptologii, historii, historii sztuki, antropologii fizycznej, architektury, filologii klasycznej.

Organizatorami spotkania są: Instytut Archeologii UWr, Instytut Prahistorii UAM, Studenckie Koło Naukowe Starożytnego Egiptu „Kemet” (UW) i Koło Naukowe Studentów Archeologii (UWr). W komitecie organizacyjnym zasiadają: Wojciech Ejsmond, Filip Taterka i Patryk Chudzik. Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny.

Abstrakty referatów (na około pół strony A4, Times New Roman 12, interlinia pojedyncza) wraz z danymi prelegenta (imię i nazwisko, kierunek i rok studiów, uczelnia, e-mail oraz telefon kontaktowy) należy przesłać na adres: konferencja_egiptologiczna@wp.pl do dnia 13 kwietnia 2014 r.

I Sympozjum Młodych Egiptologów odbędzie się w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Szewska 48, sala 201).

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Tum 03.1981. Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego (archikolegiata łęczycka). Zbudowana w XII w., architektura romańska. gr PAP/Wojciech Kryński

    Łódzkie/ W weekend średniowieczny piknik w grodzisku i kolegiacie w Tumie pod Łęczycą

  • Odsłonięte przez archeologów z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku relikty wartowni nr 5 i willi oficerskiej na Westerplatte, 2021 (aldg) PAP/Adam Warżawa

    Gdańsk/ Ponad 180 historycznych artefaktów i 49 niebezpiecznych przedmiotów odkryto na Westerplatte

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera