Studencką internetową grę biznesową czas zacząć

Studenci z całego świata mogą wziąć udział w szóstej edycji międzynarodowej, internetowej gry z zakresu bankowości - "Ace Manager”. Rejestracja rozpoczęła się 15 października. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 15 tysięcy euro.

Uczestnicy - studenci z całego świata będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu bankowości, dobrą organizacją pracy i umiejętnością podejmowania trafnych decyzji.

W grze mogą wziąć udział studenci, którzy nie ukończyli 26 roku życia, bez względu na kierunek ich studiów. Nabór rozpoczął się 15 października i potrwa do 10 kwietnia 2014 roku. Warunkiem uczestnictwa w grze jest zarejestrowanie drużyny na stronie internetowej konkursu: www.acemanager.bnpparibas.com.

"Udział w Ace Manager to wyjątkowa szansa na wzbogacenie wiedzy z zakresu finansów, bankowości, marketingu i zarządzania, a także doskonalenie umiejętności językowych w ramach business english" – mówi Agnieszka Gołąb-Stanikowska, specjalista ds. rekrutacji i rozwoju zawodowego w BNP Paribas Banku, koordynująca program Ace Manager w Polsce. "Ciekawy scenariusz gry toczącej się w wirtualnym świecie sprawia, że konkurs jest niezwykle ekscytujący i angażujący" – dodaje.

Pierwszy etap gry rozpocznie się 17 kwietnia 2014 roku i potrwa trzy tygodnie. W tej edycji konkursu drużyny w trzyosobowym składzie zmierzą się z siedmioma case studies z obszarów, w których BNP Paribas prowadzi swoją działalność: Corporate & Investment Banking, Investment Solutions oraz Retail Banking. Rywalizacja toczyć się będzie w wirtualnym świecie „Universe – City”, gdzie uczestnik stawiany jest przed problemami spotykanymi w realnym świecie.

Trzy drużyny z największą liczbą punktów spotkają się w maju 2014 roku w wielkim finale. Drużyna, która w ocenie jury – ekspertów BNP Paribas – najlepiej poradzi sobie z ostatnim zadaniem, otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. euro. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio: 3 tys. i 1,5 tys. euro.

W piątej edycji konkursu Ace Manager wzięło udział ponad 19 tys. studentów ze 136 krajów, w tym 283 osoby z Polski. Najwięcej studentów zgłosiło się z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (52) z Uniwersytetu Warszawskiego (37) oraz Szkoły Głównej Handlowej (35). Finał odbył się w trzech miastach jednocześnie: Moskwie, Bombaju i Singapurze. Zwycięzcą edycji okazała się drużyna z Indii.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Jemielniak: ilość dezinformacji politycznej rośnie; czas na systemową interwencję

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: Polacy wciąż niechętnie przyznają się do problemów ze zdrowiem psychicznym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera