Piknik naukowy w Radomiu

Pokazy i eksperymenty naukowe oraz wycieczki na lotnisko wojskowe oraz do przedsiębiorstwa energetyki cieplnej to niektóre z atrakcji 4.Radomskiego Pikniku Naukowego, który w sobotę odbędzie się w centrum Radomia.

Pokazy przygotowały radomskie uczelnie, szkoły oraz przedsiębiorstwa wykorzystujące na co dzień nowoczesne rozwiązania i technologie.

„To jedyna w swoim rodzaju taka impreza w naszym mieście. Połączenie astronomii, chemii, technologii, informatyki, biologii, nauk o Ziemi, zdrowiu i motoryzacji” – mówi rzeczniczka radomskiego magistratu Katarzyna Piechota – Kaim.

Podczas pikniku będzie można m.in. zobaczyć pokazy o tematyce astronomiczno-astronautycznej przygotowane przez Planetarium Astropark z Warszawy. Uczestnicy imprezy będą też mogli obserwować szereg doświadczeń fizycznych i chemicznych, np. tzw. bombę pianową, badania konsystencji kremów kosmetycznych z wykorzystaniem penetrometru laserowego.

Jedną z atrakcji imprezy będzie prezentacja jednego z najnowocześniejszych lotniskowych wozów ratowniczo-gaśniczych; będzie nim dysponować straż pożarna na radomskim lotnisku, gdzie jesienią ma ruszyć cywilny port lotniczy. W programie pikniku zaplanowano także wycieczkę na lotnisko oraz do Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Piknik naukowy organizują Urząd Miejski w Radomiu i Dom Kultury „Borki” przy współpracy radomskich uczelni, placówek naukowych, szkół oraz przedsiębiorstw i innych instytucji działających w mieście.

PAP - Nauka w Polsce

ilp/ abe/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Dinozaur – tarbozaur główną atrakcją nowej wystawy stałej w Muzeum Ziemi w Warszawie

  • Prezentacja dla mediów na Zamku Królewskim w Warszawie, 13 bm. wystawy w ramach Europejskich Dni Archeologii 2023 (obm/dw) PAP/Marcin Obara

    Obchody 6. edycji Europejskich Dni Archeologii - od 14 czerwca

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera