Uczelnie i instytucje

W dawnej stołówce wojskowej powstała siedziba wydziału bielskiej uczelni

Studenci bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej rozpoczęli zajęcia w nowym budynku Wydziału Nauk o Materiałach i Środowisku, który powstał w gruntownie przebudowanej dawnej stołówce wojskowej – poinformował rzecznik uczelni Mirosław Łukaszuk.

Rzecznik powiedział, że akademia obecnie zakończyła adaptację gmachu dla potrzeb wydziału, który dotychczas mieścił się w ciasnych, pofabrycznych pomieszczeniach w centrum Bielska-Białej. Na 3,5 tys. m kw. powierzchni znalazło się ponad 20 laboratoriów i cztery sale dydaktyczne. Całość kosztowała około 13 mln zł.

Przeprowadzka wydziału zakończy się w wakacje. „Nie chcieliśmy zakłócać procesu dydaktycznego, więc postanowiliśmy, że kadra naukowa i studenci będą się przeprowadzali stopniowo. Dzięki temu zajęcia na wszystkich czterech kierunkach odbywają się bez przeszkód” – powiedział rektor uczelni prof. Ryszard Barcik.

Zdaniem szefa Instytutu Ochrony i Inżynierii Środowiska na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku prof. Henryka Klamy kadra naukowa uznała, że w bieżącym semestrze, gdy umożliwia to plan zajęć, można je prowadzić już w nowym budynku. „Zajęcia prowadzone są m.in. w laboratorium gleboznawstwa. Warunki pracy tutaj są zdecydowanie lepsze od tych, jakie mieliśmy dotychczas we wnętrzach starego zakładu włókienniczego” – podkreślił naukowiec.

Przebudowa budynku dawnej stołówki wojskowej rozpoczęła się w 2010 roku.

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 roku filii Politechniki Łódzkiej. Kształci ponad 9 tys. Studentów.

PAP - Nauka w Polsce

szf/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Chwytak Politechniki Wrocławskiej pomyślnie przeszedł test w kosmosie

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera