Uczelnie i instytucje

Trwają zapisy na Letnie Praktyki Badawcze 2013

Studenci i doktoranci mogą się zapisywać na IX Letnie Praktyki Badawcze, czyli wakacyjne interdyscyplinarne bezpłatne warsztaty, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji.

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Odbywają się w okresie lipiec-wrzesień w Warszawie.

Osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie i realizację praktyk to członkowie Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów.

W praktykach nogą wziąć udział studenci i doktoranci, którzy interesują się ekonomią, informatyką, matematyką oraz naukami technicznymi. Praca odbywa się w interdyscyplinarnych grupach projektowych. Poza tym, podczas praktyk są organizowane wykłady i szkolenia ze sposobów prezentacji, odpowiedniego tworzenia dokumentacji i inne. Każdy projekt zakończony jest stworzonym przez grupę raportem dla zleceniodawcy. W poprzednich latach uczestnicy praktyk realizowali projekty m.in. dla Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Casinos Poland, Infovide-Martix.

„Jeśli nie lubisz się nudzić, wolisz aktywnie spędzać wakacje, chcesz poznać wielu tak ambitnych ludzi jak Ty, zobaczyć na własne oczy, jak łączy się nauka i biznes, zgłoś się już dziś!” – zachęcają studentów organizatorzy.

Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) na adres: praktyki@ibspan.waw.pl

Jak informują organizatorzy, zgłoszenia są oceniane w miarę napływania, a ostatecznego potwierdzenie przyjęcia na praktyki można się spodziewać najpóźniej w drugiej połowie czerwca.

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl

PAP – Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera