Wkrótce Targi Edukacyjne i Drzwi Otwarte w Politechnice Łódzkiej | Nauka w Polsce

Wkrótce Targi Edukacyjne i Drzwi Otwarte w Politechnice Łódzkiej

Programowanie robotów, oglądanie świata przez chemiczne okulary, czy miodowe sposoby pielęgnacji urody – to niektóre atrakcje Targów Edukacyjnych i Drzwi Otwartych, które w dniach 17-18 stycznia odbędą się w Politechnice Łódzkiej.

Dwudniowa impreza to także czwarta edycja Festiwalu Studenckich Kół Naukowych. Obok udziału w wykładach, warsztatach czy doświadczeniach naukowych, uczniowie będą mogli także uzyskać informacje o rekrutacji na studia czy programach poszczególnych kierunków - zapowiada rzeczniczka Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka.

Studenci z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ podczas imprezy mają zaprezentować barwną stronę fizyki, a żacy z Wydziału Mechanicznego - świat ekotechnologii. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też "wybuchowych" prezentacji chemików.

Miodowo zaś będzie na stoisku Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, gdzie studenci pokażą miodowe eko-sposoby na pielęgnację urody. Studenci z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów wprowadzać będą uczniów w klimat XIX-wiecznej Łodzi, a na specjalnie przygotowanych warsztatach każdy będzie mógł wcielić się w rolę designera i zaprojektować gadżet Festiwalu.

Podczas festiwalu możliwość zaprogramowania robota zapewnić mają studenci Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a Kolegium Gospodarki Przestrzennej stworzy z uczniami makietę wymarzonego miasta. Zaplanowano także wycieczkę po uczelnianej bibliotece.

Dwudniowe targi będą się odbywać na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki przy ul. Stefanowskiego w Łodzi.

W Politechnice Łódzkiej na 36 kierunkach kształci się obecnie ponad 20 tys. studentów. W obecnym roku akademickim największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się: logistyka, gospodarka przestrzenna, chemia budowlana, budownictwo oraz architektura i urbanistyka. Uczelnia uruchomiła także dwa nowe kierunki - inżynieria biochemiczna oraz inżynieria produkcji.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera