Nauka dla Społeczeństwa

22.04.2024
PL EN
24.09.2023 aktualizacja 24.09.2023

Wiceminister Rzymkowski: 50 mln zł z MEiN dla Politechniki Łódzkiej

20.04.2016. Kampus Politechniki Łódzkiej pomiędzy ul. Wólczańską i al. Politechniki. PAP/Grzegorz Michałowski 20.04.2016. Kampus Politechniki Łódzkiej pomiędzy ul. Wólczańską i al. Politechniki. PAP/Grzegorz Michałowski

Przekazaliśmy 50 mln zł dla Politechniki Łódzkiej, m.in. na inwestycje i na dostosowanie nowych kierunków kształcenia do rynku pracy – powiedział PAP wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Wiceminister wręczył w sobotę władzom Politechniki Łódzkiej czeka na 50 milionów złotych podczas Krajowej Konferencji Diagnostyki Edukacyjnej w Łodzi.

"To pieniądze z dotacji wynikającej z emisji obligacji skarbu państwa, przeznaczone dla polskiego szkolnictwa wyższego" – podkreślił Rzymkowski.

"Uważam, że przyszłością nauki są uczelnie o charakterze technicznym. Właśnie na nich powstają nowe patenty, nowe rozwiązania technologiczne. To tutaj rozwiązuje się problemy cywilizacyjne, jak poszukiwanie źródeł energii czy właściwe wykorzystywanie surowców" – zwrócił uwagę.

Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. kształcenia prof. Andrzej Romanowski podkreślił, że pieniądze od resortu edukacji i nauki uczelnia wykorzysta nie tylko na bieżące potrzeby.

"To pokaźna kwota, zasili ona m.in. naszą największą inwestycję, czyli budowę nowoczesnego centrum +Alchemium – magia chemii jutra+" – powiedział PAP. "Tworzymy najnowocześniejszy budynek dydaktyczno-laboratoryjno-badawczy dla nauk z zakresu chemii. To inwestycja, która jest przyszłością Politechniki Łódzkiej" – zapewnił prof. Romanowski. (PAP)

Hubert Bekrycht

hub/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024