Wsparcie na wdrożenie wynalazku

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Pilotaż programu "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku" prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Do 14 września innowacyjne firmy mogą złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorca może otrzymać nawet do 20 mln złotych.

Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro.

Jak wyjaśnia PARP, o pieniądze mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dofinansowanie będzie udzielane na projekty inwestycyjne polegające na wdrożeniu w działalności gospodarczej wynalazku objętego ochroną patentową albo zgłoszonego do ochrony patentowej. O tym, że wynalazek spełnia kryterium nowości, poziomu wynalazczego oraz przydatności do przemysłowego stosowania, powinno stanowić sporządzone wcześniej sprawozdanie o stanie techniki lub równoważny dokument w procedurze międzynarodowej.

Budżet pilotażu wynosi ponad 147 mln euro, a kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu przekracza 616 mln złotych.

Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są w siedzibie PARP. Elektroniczne złożenie dokumentów umożliwia Generator Wniosków zamieszczony na stronach internetowych www.parp.gov.pl. Wyniki konkursu będą znane w ciągu 5 miesięcy.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 20.11.2024. Siedziba Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET AGH w Krakowie, 20 bm. Minister cyfryzacji wziął udział w konferencji prasowej nt. wsparcia budowy pierwszej w Polsce Fabryki Sztucznej Inteligencji, która ma powstać w ACK Cyfronet.  PAP/Łukasz Gągulski

    Gawkowski: Fabryka AI da szansę na bycie liderem cyfryzacji w Europie

  • Fot. Adobe Stock

    Firma Creotech weźmie udział w nowej misji ESA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera