Bezpłatne gender studies nagrodą w konkursie

Foto: Fotolia
Foto: Fotolia

Najlepsze prace magisterskie podejmujące temat społeczno-kulturowej tożsamości płciowej zostaną nagrodzone w konkursie ogłoszonym przez Instytut Badań Literackich PAN (IBL) i Fundację Gender Center.

Prace z zakresu nauk humanistycznych i społeczno-ekonomicznych, mieszczące się w obszarze szeroko pojętych studiów kobiecych, gender i queer studies można nadsyłać na konkurs do 10 września.

Laureat lub laureatka głównej nagrody konkursu otrzyma dyplom oraz prawo do bezpłatnych studiów na Podyplomowych Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki przy IBL PAN. Oprócz nagrody głównej jury będzie mogło przyznać także wyróżnienia. Nagrody i wyróżnienia będą przyznawane równolegle w dwóch dziedzinach: nauk humanistycznych oraz społecznoekonomicznych.

W rywalizacji wziąć mogą udział prace obronione w roku akademickim 2011/12. Prace obronione w okresie od 1 do 30 września 2012 można przesłać do 5 października 2012 roku. Będzie to już piąta edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską o tematyce gender.

W jury zasiądą: prof. dr hab. Maria Janion (przewodnicząca), prof. dr hab. Monika Płatek, doc. dr hab. Mikołaj Sokołowski, dr Maciej Gdula, dr Dorota Krawczyńska, dr Lena Magnone, dr Agnieszka Mrozik, dr Katarzyna Nadana, dr Monika Rudaś-Grodzka, dr Katarzyna Sierakowska, mecenas Sylwia Spurek, dr Katarzyna Szumlewicz.

Pracę na konkurs wraz z krótką opinią rekomendującą może zgłaszać promotor w porozumieniu z autorem. Należy ją przesłać na adres: Monika Rudaś-Grodzka, Instytut Badań Literackich PAN, Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 26 października.

Więcej informacji na stronie: http://genderstudies.pl/index.php/aktualnosci/konkurs-na-prace-magisterska/

PAP – Nauka w Polsce

kol

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta

  •  24.12.2021 PAP/Leszek Szymański

    Psycholożka: święta po stracie bliskiej osoby nie muszą być jak z reklamy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera