Widowisko „Oblężenie Malborka”

PAP © 2012 / Adam Warżawa
PAP © 2012 / Adam Warżawa

Ponad 300 wykonawców, koni, sceny kaskaderskie i widowiskowa pirotechnika. W dniach 19-22 lipca Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na rekonstrukcje wydarzeń pola bitwy z 1410 roku, gdy polskie wojska oblegały zamek.

„Nie zabraknie pokazów średniowiecznego rzemiosła, kuchni, muzyki i tańca. Jak za dawnych czasów pod zamkiem rozbiją obóz rycerze, którzy uchylą rąbka tajemnicy średniowiecznego życia wojów” – zapewnia Rafał Mańkus, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Oblężenie Malborka jest imprezą cykliczną, od początku realizowaną przez tych samych ludzi. Coroczny spektakl łączy w sobie elementy teatru i rekonstrukcji historycznej. Aby zgromadzonej w malborskim amfiteatrze publiczności nic nie umknęło, oblężenie będzie filmowane i pokazywane na wielkim ekranie diodowym.

„W tym roku główne role zagrają Robert Gonera i Witold Szulc. Wspierać ich będą Michał Kowalski i Robert Wrzosek a narrację poprowadzi Krystyna Czubówna” – mówi Mariusz Sławiński, reżyser inscenizacji.

Spektaklowi towarzyszy wiele innych inicjatyw, w tym Jarmark Rzemiosł Średniowiecznych, pokazy tańca oraz zabawy i gry średniowieczne, turnieje kusznicze i łucznicze.

Więcej informacji znajduje się na stronie Muzeum Zamkowego w Malborku: www.oblezenie.zamek.malbork.pl

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Pomiary georadarowe na zewnątrz gotyckiego kościoła pw. św. Jakuba (fot. Renata Faron -  Bartles).

    Dolnośląskie/ W kościele św. Jakuba Apostoła w Prusicach odkryto nieznane krypty grobowe

  • Jezioro Lednica, wraz z wyspą, zawiera pozostałości rezydencji pierwszej polskiej dynastii. Fot. Mariusz Lamentowicz

    Analizy osadów z dna jez. Lednica mówią o początkach państwa Piastów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera