<strong>Zespół Big Test Icicles, skupiający programistów z NK.pl, zwyciężył w finale ogólnopolskiego konkursu programistycznego Deadline24.</strong> 24-godzinny finał odbywał się we wtorek i w środę w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.
Big Test Icicles to trzech programistów: Jarosław Gomułka, Marcin Babij i Jakub Łopuszański. Zespół Bazinga tworzyli: Igor Adamski, Tomasz Wiatrowski, Wojciech Łopata z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Grupa Galois to: Jakub Tarnawski, Damian Straszak i Anna Piekarska z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Podczas odbywającego się w kopalni Guido finału uczestnicy otrzymali zadania, tradycyjnie oparte na historii żukoskoczków i rozpoczęli zmagania z czasem, przeciwnikami oraz własnym zmęczeniem.
Jak podkreślali uczestnicy, udział w finale, który odbył się w prawdziwej kopalni, był niezapomnianym przeżyciem. W zmaganiach uczestniczyły osoby z całej Polski - programiści, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi umiejętnościami oraz szeroką wiedzą z zakresu informatyki.
Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był tablet dla każdego członka zwycięskiej drużyny, za drugie miejsca - netbooki, a za trzecie - czytniki.
Wybór miejsca finału nie był przypadkowy. Chodziło o pokazanie młodym ludziom części śląskiego dziedzictwa przemysłowego. „Kopalnia Guido to wyjątkowe miejsce w skali kraju, z niepowtarzalną atmosferą, przesyconą historią” – powiedział Jarosław Kacprzak z firmy Future Processing, która jest pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu.
Pomysł na organizację Deadline24 zrodził się w 2009 r. Współorganizatorem tegorocznej edycji była Kopalnia Guido, konkurs patronatem objęli rektorzy Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
PAP - Nauka w Polsce
kon/ hes/ tot/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.