Dwa nowe filmy w planetarium "Niebo Kopernika"

<strong>&quot;Narodziny życia&quot;</strong> i <strong>&quot;Jesteśmy astronomami&quot;</strong> to dwa nowe filmy, które od 13 stycznia znajdą się w repertuarze planetarium &quot;Niebo Kopernika&quot; Centrum Nauki Kopernik.

Na widzów, którzy wybiorą się na pokaz "Narodziny życia" czeka fascynująca podróż w czasie i przestrzeni. Powinny wybrać się na niego osoby, które chcą zobaczyć jak powstało życie, przekonać się, czym był Wielki Wybuch i kosmiczna katastrofa, w której wyniku życie niemal zniknęło z naszej planety? To pokaz również dla tych, którzy marzą o locie w kosmos i interesują się poszukiwaniami przejawów życia pozaziemskiego.

Film "Jesteśmy astronomami" opowiada o współczesnych astronomach, którzy nie są, jak dawniej, samotnymi poszukiwaczami, lecz badaczami połączonymi międzynarodową siecią wymiany informacji. "Współpracują z fizykami, chemikami i biologami i są, bliżej niż kiedykolwiek, odpowiedzi na pytanie o początki Wszechświata, a także o pochodzenie i przyszły los Ziemi" - czytamy na stronie internetowej CNK.

Widzowie filmu odwiedzą Wielki Zderzacz Hadronów i dowiedzą się, jak dzięki "citizen science" (nauce obywatelskiej) samodzielnie można przyczynić się do rozwoju astronomii.

Film "Narodziny życia" jest przeznaczony dla widzów powyżej 12. roku życia, a "Jesteśmy astronomami" mogą oglądać osoby od 8. roku życia.

Przed filmami odbywa się pokaz zimowego nieba nad Warszawą, podczas którego można zobaczyć Marsa i Jowisza, czyli planety Układu Słonecznego widoczne na niebie o tej porze roku, a także gwiazdozbiory Oriona i Byka.

W repertuarze otwartego w czerwcu 2011 roku planetarium znalazło się osiem filmów: "Słoneczna podróż", "Pod jednym niebem", "Ziemia, Księżyc i Słońce", "Dobór naturalny - Darwin i największa z jego tajemnic", "Galileusz: Potęga teleskopu", "Tajemnice nieba Majów", "Czarne dziury: podróż w nieznane" oraz "Początek ery kosmicznej".

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wystartowała europejska misja satelitarna BIOMASS; w zespole inżynierskim Polacy

  • 16.04.2025. Na zdjęciu astronauta Sławosz Uznański. PAP/Radek Pietruszka

    Start misji Ax-4 z polskim astronautą - 29 maja

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera