
<strong>Adrianna Wiącek z Lublina, Jakub Nagrodzki z Konarzyc, Tomasz Wdowik z Warszawy i Agnieszka Szefer z Lubichowa - to czwórka laureatów nagrody głównej 2. edycji konkursu "Droga na Harvard" dla uczniów i studentów.</strong> Zwycięzcy pojadą we wrześniu na 10-dniową wycieczkę do Bostonu i odwiedzą Uniwersytet Harvarda.
W konkursie mogli wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, studenci uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwenci szkół, którzy chcieli studiować na uczelniach amerykańskich, zwłaszcza na Uniwersytecie Harvarda.
Podczas wizyty na Harvardzie laureaci spotkają się m.in. z profesorami i studentami, wezmą udział w wykładach, a także odwiedzą uczelniane laboratoria.
Jak poinformowali organizatorzy konkursu, 20 najlepszych uczestników konkursu zostanie objętych programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia 270 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Program mentorski ma na celu wsparcie laureatów konkursu w ich staraniach o miejsce na najlepszych uczelniach świata.
Celem Harvard Club of Poland jest popularyzowanie wśród młodych zdolnych Polaków idei studiowania na najlepszych uczelniach świata. W tym roku Stowarzyszenie rozpoczęło budowę Funduszu Stypendialnego dla Polaków na Harvardzie. Darczyńcami pierwszego 1 mln dol. są Anna i Dariusz Mioduscy z Warszawy. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się prestiżowa konferencja europejskich absolwentów Harvardu, European Leadership Conference.
Gala Finałowa konkursu odbyła się 15 czerwca w Pałacu Sobańskich. Wziął w niej udział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
Szczegóły na temat projektu można znaleźć na stronie: http://www.droganaharvard.pl/
PAP - Nauka w Polsce
lt/ agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.