<p> Publikacja „Bionika. Wiedza przyrodnicza dla inżynierów” autorstwa Andrzeja Sameka zdobyła główna nagrodę w zorganizowanym w ramach <strong>XVII Wrocławskich Targów Książki Naukowej </strong>konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.</p>
Do tegorocznego konkursu zgłoszono 59 tytułów z ponad 20 wydawnictw. Jury oceniało książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji i okładki. Zwycięską publikację wydało wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nagroda główna do Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wyniki konkursu ogłoszono w środę podczas inauguracji XVII Wrocławskich Targów Książki Naukowej. Jak powiedziała PAP rzeczniczka targów Wiesława Wilczyńska-Koper na tegorocznej edycji imprezy swoje stoiska prezentuje ponad 50 wydawców.
„Wśród prezentowanych książek można znaleźć publikacje właściwie ze wszystkich dziedzin, od nauk humanistycznych, przez ścisłe po wydawnictwa akademii wychowania fizycznego czy akademii muzycznej” - mówiła rzeczniczka. Dodała, że wśród prezentowanych pozycji znajdują się nie tylko książki naukowe, ale również publikacje popularne.
Tradycyjnie wrocławskim targom towarzyszą dyskusje wydawców oraz wydarzenia artystyczne. „W tym roku będziemy rozmawiać o regulacjach w prawie autorskim i podatku VAT” - mówił rzeczniczka.
Goście wrocławskiej imprezy będą mieli również okazję obejrzeć spektakl „Tingiel Tangiel” w wykonaniu Teatru Ad Spectatores. Przygotowano również wieczór w Muzeum Narodowym, na którym wydawcy obejrzą wystawę „Śląski salon gier” prezentującą formy spędzania czasu wolnego w XVIII i XIX w.
XVII Wrocławskie Targi Książki Naukowej potrwają do piątku.
PAP - Nauka w Polsce
pdo/ mlu/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.