
<strong>"Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który wypada 8 lutego.</strong> W Polsce obchody organizuje <a href="http://www.nask.pl/">Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa </a>oraz <a href="http://www.fdn.pl/">Fundacja Dzieci Niczyje</a>, tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet.
Głównym punktem obchodów DBI w Polsce jest konferencja prasowa w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Towarzyszą jej targi, w których będą uczestniczyć instytucje i firmy zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Obchody uatrakcyjni przedstawienie grupy Zygzaki pt. "Przygody Plika i Foldera w sieci" o bezpieczeństwie online.
Polskie Centrum Programu Safer Internet już od kilku miesięcy zachęca szkoły oraz inne instytucje i organizacje w całej Polsce do włączenia się w obchody DBI poprzez organizowanie lokalnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. W 2010 r. zrealizowano ponad 1 tys. akcji związanych z ochroną najmłodszych internautów.
Wszystkie inicjatywy zgłoszone na stronie www.dbi.pl i zrealizowane do końca lutego wezmą udział w konkursie. Trzy najlepsze przedsięwzięcia szkolne otrzymają tablice multimedialne z projektorami.
W szkole podstawowej, której inicjatywa okaże się najlepsza, zostanie wystawione przedstawienie "Przygody Plika i Foldera w sieci". Trzy najlepsze inicjatywy szkół gimnazjalnych zostaną wyróżnione szkoleniami w ramach specjalnego wydania Akademii Bezpiecznego Juniora. Poza tym na szkoły czekają dziesiątki innych nagród ufundowanych przez partnerów DBI 2011.
W ramach międzynarodowych obchodów, 8 lutego pod adresem www.sidfair.org otwarta zostanie wirtualna wystawa multimedialnych materiałów edukacyjnych wypracowanych przez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem online z różnych krajów.
Szczegółowe informacje dotyczące obchodów DBI w Polsce można znaleźć na stronie: www.dbi.pl
PAP - Nauka w Polsce
lt/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.