Uczelnie i instytucje

Instytut Nenckiego mobilnie w sieci

Od kilku tygodni działa w sieci mobilna strona internetowa Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego w Warszawie: <strong>www.nencki.gov.pl/mob</strong>

Została przygotowana specjalnie dla urządzeń przenośnych takich, jak telefon komórkowy, smartphone, palmtop, czy kieszonkowy komputer PC.

Strona zawiera informacje o najbliższych wydarzeniach w Instytucie. Ma także książkę telefoniczną, mapę dojazdu do Instytutu i dane kontaktowe. Na razie - jak informuje Mirek Sikora, kierownik Pracowni Informatyki w Instytucie - nie prowadzimy jeszcze statystyki odwiedzin mobilnej www, ale niedługo ją uruchomimy. W statystyki odsłon wyposażone są natomiast dane o Nenckim, które umieściliśmy na trzech najpopularniejszych portalach społecznościowych: YouTube, Twitter czy Facebook. Użytkownik znajdzie tam podstawowe wiadomości o Instytucie, a także m.in. sfilmowane wydarzenia, w których Nencki brał udział (Piknik Naukowy, Festiwal Nauki, Tydzień Mózgu).

Warto przy okazji wspomnieć - dodaje Mirek Sikora - że nasz Instytut należy od dawna do tych placówek naukowych, które jako jedne z pierwszych zaistniały w sieci. Nencki znalazł się w internecie już na początku lat 90., a w roku 1994 miał już swój światłowód.

Utworzony w 1918 roku Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, jest obecnie największym nie-uniwersyteckim centrum badań biologicznych w kraju. Pracuje w nim i prowadzi badania 231 naukowców, w tym 27 profesorów. Instytut posiada 31 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę badawczą oraz wiele ogólnodostępnych stanowisk badawczych, m.in. nowoczesnej Mikroskopii Konfokalnej, Cytometrii Przepływowej i Skaningowej, Mikroskopii Elektronowej, Testów Behawioralnych i Elektrofizjologii.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    MNiSW: jeśli doniesienia medialne się potwierdzą, będą konsekwencje dla rektora uczelni w Siedlcach

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Teatr Śląski włącza krakowskich studentów w działalność artystyczną

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera