
<strong>Studenci, doktoranci oraz absolwenci uczelni i wydziałów artystycznych i projektowych mogą wziąć udział w konkursie na logo Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA)</strong> organizowany przez konsorcjum Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zgłoszenia można przesyłać do 21 marca.
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Jak o można przeczytać na stronie projektu, CINiBA będzie tzw. biblioteką hybrydową. Oznacza to, że równolegle udostępniane będą wszystkie typy dokumentów, niezależnie od nośnika na jakim się znajdują: książki, czasopisma, bazy danych, teksty elektroniczne, materiały audiowizualne, multimedialne oraz zbiory dostosowane do specjalnych grup użytkowników (np. osób niepełnosprawnych) - wszystko dzięki dostarczeniu nowoczesnych narzędzi niezbędnych do penetrowania polskiego i światowego piśmiennictwa naukowego.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budynek ma być ukończony jeszcze w tym roku.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa jury w składzie: prof. zw. dr hab. Małgorzata Łuszczak, prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec, prof. AE dr hab. Maja Szymura-Tyc, prof. AE dr hab. Sławomir Smyczek. Pracom jury przewodniczy rektor ASP w Katowicach, prof. Marian Oslislo.
"Logo CINiBA powinno (...) symbolizować otwartość biblioteki, pomagającej śmielej wybiegać w przyszłość po idee, których ludzki umysł dziś jeszcze odkrył. Biblioteka XXI wieku to suma tradycji i nowoczesności. Liczymy na to, że nowe logo odda taki właśnie charakter naszego przedsięwzięcia" - deklaruje kierownik projektu CINiBA i dyrektor Biblioteki UŚ, dr hab. Dariusz Pawelec.
"Logotyp powinien poprzez swoją formę informować i promować ideę nowo powstałej, prestiżowej instytucji kultury, jaką jest Biblioteka Akademicka w Katowicach. Wpisać się we współczesny język komunikacji, który w dynamiczny sposób opisuje obszar szeroko pojmowanej kultury książki" - dodaje przewodniczący prof. Oslislo.
Regulamin oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie projektu www.ciniba.us.edu.pl
PAP - Nauka w Polsce
lt/ agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.