Naukowcy pracują na księżycową szklarnią, zaprojektowaną tak, aby na Księżycu można było uprawiać ziemniaki, orzeszki ziemne, pomidory i paprykę - informuje Physorg. <br /><br />
Szklarnię zaprojektowano tak, aby rośliny mogły pobierać dwutlenek węgla z wydychanego powietrza astronautów. Woda potrzebna roślinom będzie uzyskiwana z ludzkiego moczu.Światło słoneczne będzie dostarczane do roślin poprzez kable światłowodów.
Naukowcy sprawdzają również możliwość wykorzystania podobnej technologii w przypadku ogrodów miejskich, w gęsto zaludnionych miejscach, gdzie grunt jest mało podatny.
Giacomelli twierdzi, że istnieje duże zapotrzebowanie na lokalne uprawy i świeże jedzenie w miastach.
"To pomysł na uprawę wysokojakościowego, świeżego pożywienia, które wymaga przetransportowania na bardzo krótkim dystansie. Być może również znaczenie rolnictwa mogłoby dzięki temu powrócić do codziennego życia mieszkańców miast"- dodaje. NIC
PAP - Nauka w Polsce
krf/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.