Wręczono nagrody laureatom Olimpiady Przedsiębiorczości

<strong>25 laureatów piątej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości 16 czerwca w <a href="http://www.sgh.waw.pl/">Szkole Głównej Handlowej w Warszawie </a>odebrało nagrody rzeczowe, stypendia oraz indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. </strong>Olimpiadę zorganizowała <a href="http://www.fundacja.edu.pl/">Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych </a>wraz z pięcioma publicznymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce: <a href="http://www.sgh.waw.pl/">SGH w Warszawie,</a> <a href="http://www.ae.katowice.pl/">Akademią Ekonomiczną w Katowicach</a> oraz <a href="http://nowa.uek.krakow.pl/">Uniwersytetami Ekonomicznymi w Krakowie</a>, <a href="http://www.ue.poznan.pl/">Poznaniu </a>i we <a href="http://www.ue.wroc.pl/">Wrocławiu.</a>

Jak informuje Magdalena Kołacz z Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, w tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 20 tys. uczniów z ponad 1100 szkół.

W uroczystości wzięła udział prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Podziękowania do dyrektorów macierzystych szkół laureatów wystosował Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. Gratulacje zwycięzcom złożyła również Lilla Jaroń - podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Gronkiewicz-Waltz zwróciła uwagę na niezwykłą determinację, konsekwencję i pasję zwycięzców. Wiceminister Jaroń dodała zaś: "Jesteście dla nas niezwykle ważni, bo pokazujecie swoim rówieśnikom, że aby odnieść sukces życiowy i zawodowy, trzeba mieć umiejętność uwalniania pragmatycznego swojej wiedzy i umiejętności".

Specjalny wykład w trakcie uroczystości wygłosił Zbigniew Jakubas, znany polski praktyk biznesu, który omówił na podstawie własnych doświadczeń najważniejsze czynniki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości. Po nim swoją prezentację, przygotowaną na eliminacje centralne olimpiady, przedstawił zwycięzca zawodów Daniel Aleksander Majewski z I Licem Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku.

On też jako pierwszy odebrał nagrody z rąk dra Jacka Bartkiewicza - prezesa zarządu Banku BGŻ, Radosława Jasińskiego - dyrektora programowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Jana Małka z Wydziału Edukacji Narodowego Banku Polskiego.

Osoby, które zajęły pięć pierwszych miejsc, a także ich szkolni opiekunowie, otrzymali wysokiej klasy notebooki. Uczniowi, którzy zajęli miejsca od 6 do 15 dostali palmtopy, zaś pozostali laureaci - aparaty fotograficzne. Ponadto dziesięciu najlepszych uczestników uhonorowano stypendiami w wysokości 5 tys. zł.

Także współorganizujące olimpiadę szkoły wyższe: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytety Ekonomiczne w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu oraz Akademia Ekonomiczna w Katowicach, ufundowały nagrody dla zwycięzców i finalistów - indeksy lub znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia.

Szkoły laureatów otrzymały zestawy publikacji pomocnych w przygotowaniach do kolejnych edycji zawodów. Nagrodę specjalną - tablicę interaktywną Interwrite Board - otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Profilowanych w Wolsztynie.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jej celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wzmacnianie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych. Program obejmuje zagadnienia z pogranicza ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej. Hasło przewodnie tej edycji brzmiało: "Marketing w przedsiębiorstwie - mechanizmy, instrumenty, strategie".

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Jemielniak: ilość dezinformacji politycznej rośnie; czas na systemową interwencję

  • Fot. Adobe Stock

    Badacze z Politechniki Łódzkiej współtworzą mapę drogową ESG

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera