
<strong>Naukowcy zainteresowani odbyciem kwerendy w zagranicznej bibliotece lub archiwum mogą zgłaszać wnioski do programu KWERENDA Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP).</strong> Termin rejestracji i składania wniosków upływa <strong>30 kwietnia.</strong> stypendia te mogą ubiegać się osoby, które uzyskały tytuł naukowy doktora w ciągu ostatnich 6 lat.
O stypendia mogą się również ubiegać naukowcy zagraniczni, którzy chcieliby badać zasoby polskich bibliotek i archiwów. Kwerenda dotyczyć ma wyłącznie poszukiwań archiwistycznych, tzn. materiałów znajdujących się w konkretnej bibliotece lub archiwum zagranicznym (rękopisy, starodruki, cimelia, etc.).
Stypendium może być przyznane raz na 2 lata, na okres do 2 miesięcy, na pobyt w jednej lub - w uzasadnionych przypadkach - w większej liczbie bibliotek lub archiwów za granicą.
Wysokość stypendium ustalana jest każdorazowo przez Zarząd Fundacji w zależności od miejsca realizacji stypendium i wynosi średnio 2 200 euro miesięcznie (lub równowartość tej kwoty w innej walucie).
Podstawą oceny wniosku jest przedstawiony projekt badawczy, wymagający przeprowadzenia zagranicznej kwerendy, wraz ze szczegółowym uzasadnieniem celowości wyjazdu, a także udokumentowany publikacjami dorobek naukowy kandydata.
Więcej informacji na stronie FNP tu. LT
PAP - Nauka w Polsce
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.