Uczelnie i instytucje

Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii w Szczecinie

<strong>Ponad 42 mln zł wsparcia z funduszy Unii Europejskiej otrzymał Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na budowę Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii</strong> - poinformował rzecznik uczelni Stanisław Heropolitański.

Dzięki tej kwocie powstanie gmach o łącznej powierzchni blisko 10 tys. m kw. W Centrum zaplanowano m.in. kilkadziesiąt laboratoriów, sale wykładowe i dydaktyczne.

"ZUT planuje w przyszłym roku akademickim utworzyć kierunek nanotechnologie" - dodał Heropolitański.

Nanotechnologia to dziedzina badań, których przedmiotem są nowe materiały, struktury i urządzenia wielkości milionowych części milimetra.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny powstał z połączenia Akademii Rolniczej i Politechniki Szczecińskiej w styczniu 2009 r. Na uczelni studiuje ok. 15 tys. studentów na 35 kierunkach 10 wydziałów. Uczelnia ma również pięć kierunków zamawianych, kształcących w specjalnościach, na które jest obecnie zapotrzebowanie na rynku m.in. mechatronikę, robotykę, informatykę.

W wyniku utworzenia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wzmocnione zostały zespoły badawcze zajmujące się inżynierią, ochroną i kształtowaniem środowiska, źródłami energii odnawialnych, bio- i nanotechnologiami, polimerami, a także ekonomią oraz technologiami produkcji przemysłowej i rolnej.

Uniwersytet ma 17 uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora i dziewięć habilitowanego oraz występowania o tytuł naukowy profesora w zakresie: elektrotechniki, informatyki, budowy i eksploatacji maszyn, inżynierii chemicznej, technologii chemicznej, rolnictwa, agronomii, rybactwa oraz technologii żywności i żywienia. EPR

PAP - Nauka w Polsce

kap

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera