W Lublinie rusza Wszechnica PAN

<strong>Problemy światowej gospodarki oraz zagadnienia globalizacji i zmian klimatycznych to niektóre z tematów spotkań Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk w Lublinie </strong>- cyklu zaplanowanych na ten rok dziewięciu wykładów popularnonaukowych. Organizatorami Wszechnicy są: Oddział Polskiej Akademii Nauk w Lublinie i Lubelskie Towarzystwo Naukowe.

Inicjatywa uzyskała aprobatę Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Lublina. Prowadzone w jej ramach wykłady będą się odbywać w trzeci czwartek kolejnego miesiąca, w siedzibie Lubelskiego Towarzystwa Naukowego i Oddziału PAN w Lublinie w Pałacu Czartoryskich (plac Litewski 2).

Wśród zaproszonych naukowców, którzy poprowadzą zajęcia, znaleźli się m.in.: prof. Edward Olszewski z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Antoni Faber z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, ks. prof. Stanisław Wilk - rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Marek Opielak - rektor Politechniki Lubelskiej, dr hab. Mariusz Gagoś - profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 stycznia. Dr Paweł Kowalewski z Narodowego Banku Polskiego powie na temat aktualnych problemów gospodarki światowej. Tematami kolejnych wykładów będą: "Globalizacja a państwo narodowe", "Zmiany klimatyczne a bezpieczeństwo żywnościowe i energetyczne Polski", "Pius XI - +polski+ papież i jego ślady na Lubelszczyźnie", "Politechnika - źródło innowacyjnych rozwiązań", "Czy można chodzić po wodzie?"

Więcej informacji na temat lubelskiej Wszechnicy można znaleźć na stronie: www.aktualnosci.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=323:wszechnica-naukowego-orodka-lubelskiego&catid=33:biece&Itemid=40  EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Piknik Naukowy pod hasłem "To będzie Kosmos!" - 10 maja w stolicy

  • 21.06.2024 PAP/Art Service

    Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon odwiedziło ponad 102 tys. gości; w planach planetarium

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera