<strong>Już od listopada studenci prawa mogą korzystać z odświeżonej wersji portalu Student.lex.pl. Zmienia się nie tylko wygląd serwisu, ale także jego zawartość i funkcjonalności.</strong> Użytkownicy strony będą mogli korzystać m.in. z Systemu Informacji Prawnej LEX, katalogu materiałów egzaminacyjnych, kazusów prawnych oraz fragmentów eBooków.
Wśród treści edukacyjno-naukowych dostępnych za pomocą portalu znajdują się przede wszystkim elementy Systemu Informacji Prawnej LEX, katalog materiałów egzaminacyjnych oraz wykładowych, opracowania, skrypty, pytania i kazusy prawne oraz fragmenty eBooków. Studenci za pośrednictwem portalu mają również dostęp do informacji o toku studiów, aplikacji oraz organizacjach i stowarzyszeniach studenckich. Dodatkowo administratorzy, a także sami użytkownicy, mogą zamieszczać oferty pracy i praktyk dla studentów, uzupełniać aktualne kalendarium wydarzeń oraz dzielić się informacjami o konkursach.
Przydatny jest też lokalizator uczelni, wydziałów i bibliotek oraz intuicyjna wyszukiwarka. Ponieważ odnowiony student.lex ma charakter portalu społecznościowego, to poprzez stronę można wziąć udział w ankietach i sondach on-line, wymieniać swoje opinie na forum lub rozmawiać na czacie.
Studenci prawa, którzy będą chcieli korzystać z dodatkowych funkcjonalności portalu, w tym m.in. dodawania własnych materiałów oraz moderowania, uzyskają taką możliwość poprzez zalogowanie się na stronie http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta. Jednocześnie, po zalogowaniu z wykorzystaniem 16-cyfrowego kodu zaczerpniętego ze specjalnej karty dostępowej, użytkownik otrzyma dostęp do programu LEX dla Studenta.
W przyszłości redakcja portalu chce nawiązać kontakt z ośrodkami akademickimi, a w każdym z nich chce pozyskać tzw. ambasadora, czyli lokalnego redaktora odpowiedzialnego za współpracę z redaktorem merytorycznym.
Portal Student.lex.pl to serwis przeznaczony dla studentów prawa oraz kierunków pokrewnych. Powstał w 1999 r. i od tego czasu jest kompleksowym źródłem wiedzy dla studentów. Zawiera elementy systemu informacji prawnej LEX, materiały egzaminacyjne, opracowania pytań oraz kazusy prawne. EKR
PAP - Nauka w Polsce
agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.