Uczelnie i instytucje

Politechnika Wrocławska partnerem Missouri University of Science and Technology

<strong><a href="http://www.pwr.wroc.pl/">Politechnika Wrocławska </a>stała się oficjalnym partnerem <a href="http://www.mst.edu/">Missouri University of Science and Technology.</a> </strong>Porozumienie o współpracy i wymianie akademickiej podpisali 23 września we Wrocławiu rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski i dr Stewart Gillies z Wydziału Inżynierii Górniczej Missouri S&amp;T.

Jak poinformował Andrzej Charytoniuk z Biura Prasowego wrocławskiej uczelni, porozumienie ma na celu wspieranie współpracy w sferze dydaktyki, badań naukowych oraz zwiększenie działań badawczych obu szkół wyższych.

W ramach współpracy międzyuczelnianej przewidziano wymianę studentów, pracowników i kadry akademickiej, wspólne prace badawcze, współorganizację seminariów i spotkań akademickich, a także publikację wyników wspólnych projektów badawczych.

Rektor Politechniki Wrocławskiej wyraził nadzieję, że podpisana umowa przyczyni się do rozwoju badań w zakresie inżynierii górniczej - dziedzinie, w której obie uczelnie mają wybitne osiągnięcia.

Dr Gillies dodał zaś: "Miałem okazję zwiedzić laboratoria na Wydziałach: Górnictwa i Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej i cieszę się, że nasi najlepsi studenci będą mogli pracować w tak znakomitych warunkach i korzystać z doświadczenia znamienitych profesorów".

Missouri University of Science and Technology powstał w 1870 roku jako University of Missouri School of Mines and Metallurgy. Obecnie jest jednym z czołowych uniwersytetów technologicznych świata. Dzięki swoim programom inżynieryjnym i technologicznym uzyskał międzynarodową renomę.

Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie na następujących kierunkach: inżynieria, chemia, fizyka, informatyka i matematyka. W 2008 roku, według oceny Rady ds. Akredytacji Szkół Wyższych USA, Missouri S&T został sklasyfikowany na 12. miejscu spośród wszystkich uczelni publicznych w Stanach Zjednoczonych.

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

agt/  bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera