Cząsteczka jak żywa

Cząsteczka chemiczna, która podobnie jak żywy organizm potrafi się
powielać, może pomóc w wyjaśnieniu początków życia - informuje
"New Scientist".

Zsyntetyzowany od podstaw w laboratorium Scripps research Institute (La Jolla, Kalifornia) kwas rybonukleinowy oprócz tworzenia własnych kopii z krótszych fragmentów RNA potrafi także ewoluować, dzięki czemu powiela się szybciej.

Wielu naukowców sądzi, że najwcześniejsze żywe organizmy wykorzystywały do przechowywania informacji właśnie RNA, a nie DNA. RNA nie tylko jest nośnikiem informacji, ale też potrafi katalizować reakcje chemiczne. PMW

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Obraz w podczerwieni pokazujący pobliską galaktykę VV114 oraz w  tle odległą galaktykę J0107a o przesunięciu ku czerwieni z = 2,467. Po prawej: rozmieszczenie gazu w J0107a widziane przez ALMA. Źródło: NASA, ALMA(ESO/NAOJ/NRAO), Huang et al.

    Odległy kosmiczny pojedynek dwóch galaktyk

  • Fot. Adobe Stock

    Otwarte pozycje w programie Junior Professional ESA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera