W środę pierwszy Śląski Stand-up Naukowy

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ośmioro naukowców z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Instytutu Onkologii w Gliwicach zmierzy się w środę wieczorem podczas Pierwszego Śląskiego Stand-upu Naukowego.

Stand-up to zyskujący coraz większą popularność rodzaj występu scenicznego, polegającego na monologu przed publicznością na żywo. W przeciwieństwie do kabaretu, stand up nie jest dopracowany i ma charakter luźnej wypowiedzi, stawiającej nacisk na kontakt z widzami. Ten rodzaj rozrywki zyskuje w Polsce coraz więcej fanów.

Pomysł na Pierwszy Śląski Stand-up Naukowy narodził się w Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Podczas dwudniowego szkolenia naukowcy tworzyli i szlifowali pod okiem fachowca swoje wystąpienia.

"Takie wydarzenia są organizowane na świecie, w Polsce stand-up naukowy dopiero zaczyna funkcjonować w świadomości popularyzatorów. Wymaga on nie tylko poczucia humoru, ale również ogromnej odwagi i dystansu do siebie. Czy śląscy naukowcy to potrafią? Zobaczcie sami" – zachęca dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej prof. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska.

Pojedynek odbędzie się godzinie 19:00 w Klubie Studenckim Spirala. Wstęp jest wolny. Wydarzenie poprowadzi Antoni Syrek-Dąbrowski – komik, improwizator i scenarzysta związany ze Stand-up Polska. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera