Marsz Różowej Wstążki

W tym roku po raz 10. odbędzie się w Warszawie <strong>Marsz Różowej Wstążki</strong>, który jest wyrazem solidarności z chorymi na raka piersi, jak również okazją do badań profilaktycznych.

Podczas marszu, który odbędzie się 11 października o godzinie 12 (Nowy Świat, róg ulicy Chmielnej) wszystkie kobiety, które zakupią symboliczny produkt z różową wstążką, będą miały możliwość skorzystania z badań USG piersi i mammografii.

W akcję włączają się znane osoby. Oprócz popularnej amerykańskiej aktorki Fran Drescher nie zabraknie również ambasadorek kampanii: Anny Popek, Magdaleny Cieleckiej, Ewa Bem oraz Henryki Bochniarz.

W programie znajdą się: badania USG i mammograficzne, porady lekarzy onkologów, porady kosmetyczne, występy dziecięcego zespołu taneczno-wokalnego "Fasolki" oraz Teatru Pantonimy TOK oraz koncert Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego.

Akcja Marsz Różowej Wstążki przygotowana została przez stowarzyszenie Amazonki Warszawa - Centrum oraz wielką Kampanię Życia AVON Kontra Rak Piersi.

Marsze Różowej Wstążki odbywają się również w 14 innych miastach Polski. 25 września marsz przeszedł ulicami Tarnowskich Gór, kolejne odbędą się 10 października - w Oławie i Rzeszowie, 11 października w Koninie, Ostrołęce, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Rybniku i Toruniu, 12 października w Szczecinie oraz 18 października w Białymstoku i Zielonej Górze. JMY

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Dr Feleszko: dzieci uczulają się na alergeny pokarmowe przez skórę

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: nawet 1,5 mln osób w Polsce nie wie, że ma astmę i nie leczy się, tracąc szansę życie w komforcie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera