Politechnika Łódzka rekrutuje słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

<p>Po raz pierwszy <a href="http://www.p.lodz.pl/">Politechnika Łódzka</a> rozpoczęła rekrutację słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku &#8211; informuje rzecznik prasowy politeczniki, Ewa Chojnacka. Zgłosiło się już ponad 300 osób zainteresowanych zajęciami. </p>

„Do tej pory wynajmowaliśmy pomieszczenia uczelni dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego od lat przy Uniwersytecie Łódzkim. W tym roku postanowiliśmy sami powołać UTW” – mówi. Według pracowników PŁ, powołanie UTW spełnia oczekiwania szczególnie tych osób, które skończyły pracę zawodową, ale nadal chcą być aktywne.

„Udział w zajęciach to możliwość pogłębienia wiedzy, rozwijania kondycji fizycznej, intelektualnej oraz aktywności społecznej. Coraz więcej ludzi starszych chce wolny czas spędzać w sposób kreatywny, oddać się nie tylko wychowywaniu wnuków, ale także nowym pasjom. Zdobywanie umiejętności, które dotąd wydawały się nieosiągalne, to często powiew drugiej młodości” – zaznaczają wykładowcy.

UTW PŁ proponuje słuchaczom wykłady popularno-naukowe, odbywające się raz w tygodniu. Cześć z nich związana będzie z tematyką życia codziennego, spraw, które dotykają ludzi starszych, a z którymi nie zawsze umieją sobie poradzić. „Nasi słuchacze będą mogli poszerzyć swoją wiedzę m.in. z ochrony zdrowia, prawa i finansów, kultury i sztuki, nauk społecznych, psychologii i socjologii oraz rozwoju techniki” - mówi prof. Andrzej Koziarski, który kieruje pracami UTW PŁ.

Poza wykładami Uniwersytet proponuje zajęcia dodatkowe. W Studium Języków Obcych PŁ będą prowadzone, lektoraty z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego na różnych poziomach zaawansowania. „Osobom, które nie miały kontaktu z komputerami, a chcą pokazać wnukom, że też są, jak to się mówi +trendy+, proponujemy zajęcia z informatyki. Mają one dotyczyć podstaw użytkowania komputerów i korzystania z Internetu” – podkreśla prof. Koziarski.

Zaplanowano również zajęcia sportowe, prelekcje, wizyty w muzeach i na wystawach, udział w spektaklach teatralnych, koncertach, a także spotkania z „gwiazdami”. Nauka na UTW ma trwać dwa semestry. Inaugurację zaplanowano na 10 października.  JAW

PAP - Nauka w Polsce
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera