Najmłodszy profesor PW

<strong>Prof. dr hab. inż. Wojciech Wróblewski z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej został najmłodszym &quot;belwederskim&quot; profesorem na tej uczelni</strong>. Jak poinformowała rzecznik uczelni, Ewa Chojnacka, naukowiec uzyskał stopień profesora w wielu 39 lat.

"Wróblewski, który z rąk prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk chemicznych, specjalizuje się w chemii analitycznej (miniaturowe systemy analityczne)" - mówi Chojnacka. - Jego bogaty dorobek naukowy obejmuje trzy patenty i trzy zgłoszenia patentowe, około 60 publikacji z listy filadelfijskiej (sumaryczny Impact Factor 108,958), liczne referaty i wystąpienia konferencyjne oraz artykuły w czasopismach recenzowanych i monografie".


Od 1992 r. prof. Wojciech Wróblewski prowadzi także aktywną działalność dydaktyczno-wychowawczą. Jest wykładowcą, kierownikiem laboratorium, promotorem rozpraw doktorskich i kilkunastu prac magisterskich. Jest także członkiem Rady Programowej międzywydziałowego kierunku studiów "Ochrona Środowiska" oraz prodziekanem ds. Nauki Wydziału Chemicznego PW w kadencji 2005/08.

Najmłodszy profesor PW był wielokrotnie wyróżniany za swe osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. W swoim dorobku ma m.in. nagrody rektora PW, granty KBN i MNiSzW.

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Trzy uczelnie wspólnie uruchamiają studia magisterskie z arteterapii

  • 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Sukcesy studentów Politechniki Rzeszowskiej na zawodach lotniczych w USA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera