Centrum Zaburzeń Oddawania Moczu już działa

<p><strong>W Warszawskim Szpitalu dla Dzieci rozpoczęło działalność Centrum Zaburzeń Oddawania Moczu.</strong> W czasie kilkugodzinnego pobytu można tu wykonać wszystkie badania oraz konsultacje specjalistów, bez konieczności pozostawienia dziecka na noc.</p>

Z raportu firmy SMG KRC, analizującej problem moczenia nocnego w Polsce wynika, że w naszym kraju na tę dolegliwość cierpi ok. 300 tys. dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Według Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Moczeniem Nocnym "DOBRA NOCKA", moczenie nocne jest najczęstszym po schorzeniach alergicznych  przewlekłym problemem zdrowotnym u dzieci.

"Centrum jest pierwszą tego typu placówką w Polsce dającą tak duże możliwości pełnej diagnostyki obrazowej i czynnościowej układu moczowego u dzieci oraz ich leczenia" - mówi dr Grzegorz Paruszkiewicz.

Placówka przy ul. Kopernika została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki układu moczowego. Wykonywane są tam wszystkie badania potrzebne do postawienia rozpoznania, m.in. urografia, cystografia, rtg, cystoskopia i badania urodynamiczne. Placówka przyjmuje dzieci z takimi zaburzeniami, jak moczenie nocne, moczenie dzienne, nietrzymanie moczu lub zaburzenia neurogenne pęcherza moczowego.

"Centrum powstało w odpowiedzi na rosnącą liczbę małych pacjentów czekających w kolejce do lekarza specjalisty. Mogą tu uzyskać szybką diagnozę i zalecenia dotyczące leczenia" - zaznacza  kierownik Centrum dr Beata Jurkiewicz.

Aby dostać się na leczenie, należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Na wizytę można się zapisać, dzwoniąc pod numer: 022 829 41 20.

Informacje na temat moczenia nocnego można znaleźć na stronie internetowej www.moczenienocne.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 35 35 00, czynnej w poniedziałki i środy w godzinach od 18 do 20.

Pomysłodawcami utworzenia placówki byli lekarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Moczeniem Nocnym "DOBRA NOCKA". ESL

PAP - Nauka w Polsce
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Diabetolog: brak refundacji leków na otyłość to problem, który powinien wybrzmieć

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Naukowcy opracowali krystaliczną postać chlordiazepoksydu – leku na stany lękowe

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera