Pierwsze w historii warszawskie radio akademickie

Kilkadziesięcioro młodych dziennikarzy i blisko stu współpracowników rozpocznie wkrótce pracę w pierwszym w historii warszawskim radiu akademickim. Jak zapowiada dyrektor Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego http://www.id.uw.edu.pl/ prof. Janusz Adamowski, będzie to pierwsze radio prezentujące szeroko kulturę studencką.

STUDENCI MAJĄ GŁOS

Radio Kampus, nadające na częstotliwości 97,1, otrzymało już koncesję i rozpocznie działalność 1 czerwca. Niekomercyjna rozgłośnia stanowić będzie integralną część UW, najprawdopodobniej - Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Siedziba redakcji mieścić się będzie przy ul. Bednarskiej 2/4 w Warszawie, w historycznym budynku Łaźni Majewskich.

\"Największy ośrodek akademicki w Polsce, zrzeszający ponad trzysta tysięcy studentów, nie miał dotąd swojego radia - mówi Adamowski. - Dlatego przed nami spore wyzwanie. Chcemy stać się głosem środowiska akademickiego w Warszawie\".

Radio Kampus ma być przeznaczone dla młodych ludzi i przez nich też będzie tworzone.

W skład redakcyjnego zespołu wchodzić będą przede wszystkim studenci UW - wydziałów dziennikarstwa i nauk politycznych, polonistyki, a także neofilologii. Ponadto - trzech dziennikarzy zawodowych, w redakcjach informacyjnej, publicystyki i muzycznej.

\"Jesteśmy otwarci na współpracę. Możemy przyjmować także studentów innych wydziałów UW oraz osoby spoza uczelni\" - zaznacza Adamowski.

Chętni do pracy w Radio Kampus muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną ze złożonym z fachowców jury oraz próby mikrofonowe. Na eliminacje zgłosiło się dotychczas blisko 200 osób.

Stanowisko redaktora naczelnego radia jest jeszcze nieobsadzone. \"Nadal szukamy kandydata\" - informuje Adamowski.

Studencka rozgłośnia będzie współpracować z nadawcami publicznymi. Planowana jest współpraca m.in. z Polskim Radiem http://www.polskieradio.pl/, BBC http://www.bbc.co.uk/radio/ i Deutsche Welle http://www.dw-world.de/

JEST O CZYM MÓWIĆ

Podstawę w Radio Kampus stanowić mają audycje odnoszące się do życia środowiska akademickiego, szczególnie - do jego działalności kulturalnej.

\"Sporo będzie zaniedbywanych nieco w mediach relacji z imprez studenckich, juwenaliów, występów studenckich kabaretów. Sporo miejsca poświęcimy młodzieżowej muzyce, ale - warunek! - musi to być muzyka ambitna\" - mówi Adamowski.

Innym ważnym zadaniem Radia Kampus ma być promocja nauki. W programie znajdą się materiały na temat pikników i festiwali naukowych oraz niebanalne felietony poświęcone tematyce naukowej.

W serwisach informacyjnych radia ma być mało \"wielkiej polityki\". \"Chcemy żyć życiem własnego środowiska, politykę zostawiamy innym nadawcom\" - zaznacza Adamowski.

PAP - Nauka w Polsce, Joanna Poros

3 marca 2005

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera