Historia i kultura

Ogłoszono konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na Najlepszą Książkę Historyczną

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Do 31 sierpnia można nadsyłać książki do konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą publikację obcojęzyczną z zakresu historii Polski - poinformował w poniedziałek portal Rynek-Ksiazki.pl.

Konkurs stanowi nową odsłonę istniejącego od roku 2017 Konkursu Historycznego Ministra i mogą do niego zostać zgłoszone publikacje, które zostały wydane w roku 2023 i 2024.

"Do konkursu można zgłaszać wyłącznie publikacje książkowe (zarówno monografie naukowe, jak i publikacje popularnonaukowe i edycje źródeł), których liczba autorów nie przekracza trzech" - czytamy w informacji.

Dla laureatów przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. euro za zajęcie I miejsca, 5 tys. euro za zajęcie II miejsca, 2 tys. 500 euro za zajęcie III miejsca.

Jak zaznaczono, prace na konkurs należy zgłaszać w postaci plików elektronicznych w formacie pdf lub jako e-book w formatach powszechnie dostępnych na rynku. Książki w formie elektronicznej należy kierować na adres: ddk.sekretariat@msz.gov.pl z podaniem w tytule nazwy "Konkurs Ministra SZ na Najlepszą Książkę Historyczną 2025".

"Możliwe jest również przesłanie 6 egzemplarzy publikacji (decyduje data stempla pocztowego), jednak forma elektroniczna jest preferowana. Do publikacji dołączyć można publikowane recenzje, opinie i recenzje wydawnicze" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z regulaminem konkursu publikacje mogą być napisane w dowolnym języku. Do zgłoszenia dołączyć należy pisemną zgodę autora lub autorów na udział w konkursie oraz ich dane kontaktowe wraz z podpisanym formularzem zgody na przetwarzanie danych osobowych.(PAP)

Nauka w Polsce

gj/ aszw/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna

    Z Placu Zbawiciela na Zamkowy – 105 lat temu po Warszawie zaczęły jeździć pierwsze autobusy

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: kobiety odgrywały dominującą rolę w społeczności zamieszkującej neolityczną osadę Catalhoyuk

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera