Wielkopolskie/ 10 lutego ruszy rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Kaliszu

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

10 lutego rozpoczyna się rekrutacja na III semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Kaliszu. Oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-12 lat, które są uczniami wielkopolskich szkół.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Kaliszu jest siódmym miejscem, w którym Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza" organizuje bezpłatne wykłady i warsztaty dla dzieci. Zajęcia prowadzone są również w oddziale głównym – w Rzeszowie i w filiach DUT – w Jaśle, Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i w Zarszynie.

Zajęcia finansują partnerzy z branży lotniczej. Projekt odbywa się też dzięki współpracy z Uniwersytetem Kaliskim i kaliskim urzędem miasta.

Jak powiedziała w środę PAP koordynator Kinga Balcerzyk z Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza" w Kaliszu, na semestr letni, który rozpocznie się w marcu, zostanie przyjętych 240 dzieci.

„Wykłady i warsztaty, prowadzone przez doświadczonych naukowców i popularyzatorów nauki, będą o układzie słonecznym, o fizycznych siłach, które rządzą światem, dzieci dowiedzą się o roli serca w organizmie czy różnorodnym wykorzystaniu soli w życiu codziennym” – powiedziała.

Dodała, że zajęcia pozwolą młodym odkrywcom rozwijać pasję do nauk ścisłych i technicznych, a także zdobywać wiedzę w praktyczny sposób.

Każdy student otrzyma wyprawkę, zawierającą indeks, identyfikator i gadżety DUT. Na zakończenie semestru dostaną „Zestaw Naukowca”, który pozwoli im na samodzielne eksperymentowanie w domu.

Zajęcia będą odbywać się w soboty w 20-osobowych grupach na Wydziale Politechnicznego Uniwersytetu Kaliskiego przy ul. Poznańskiej. Udział w programie jest bezpłatny, zapisy potrwają od 10 do 17 lutego poprzez stronę internetową Wielkopolska Dolina Wiedzy.

Ewa Bąkowska (PAP)

bak/ agz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera